Intencją Księgi Gości jest wyrażenie szacunku dla Ireny Jarockiej, upamiętnienie zarówno jej dorobku artystycznego jak i osobowości artystki. Osoby pragnące zamieścić swoje wspomnienia związane z artystką, wypowiedzieć się na temat portalu lub wyrazić szacunek dla Ireny Jarockiej za całokształt jej dorobku, prosimy o przesłanie tekstu na: Jarocka@gmail.com.

Uzupełniamy stale materiały z życia Ireny na portalu IrenaJarocka.pl.
Brakujące materiały lub korekty prosimy o przesyłanie na Jarocka@gmail.com

22 maja 2022 23:22 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-sesja-do-LP-Byc-narzeczona-twa-1978.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-piosenka-Byles-sloncem-moich-dni.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

15 maja 2022 12:32 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-z-zespolem-siedzac-za-perkusja-1981.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-recenzja-koncertu-lata-80-te-2.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-z-zespolem-Aura-1981-1.jpeg
Najlepsze chórki na świecie ☺︎ zespół AURA, od lewej: Bronisław Kornaus, Ludmiła Zamojska, Danuta Dunst, Marek Niedzielko

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-z-zespolem-siedzac-przy-fortepianie-1981.jpg
Po prawej stronie, przy fortepianie siedzi ówczesny kierownik muzyczny zespołu Ireny, kompozytor Tadeusz Janik

➤➤ [www.youtube.com]

10 maja 2022 21:49 | Fan, Fanka, Fani...

propozycja fańska...

Jest propozycja dla Fanów Ireny aby w tym roku, w roku 10 rocznicy odejścia Ireny Jarockiej odbyło się spotkanie. Spotkanie w szerszym gronie. Dobrymi okazjami do tego są dwie daty sierpniowe do wyboru czyli 6 sierpnia Gdańsk przy okazji festiwalu poświęconego Irenie Jarockiej, a druga data to 18 sierpnia czyli data urodzin naszej Ireny zatem to Warszawa i Powązki.
Oczywiście są to tylko propozycje i nikt nikogo nie zmusi jeśli nie ma już klimatu do takiego spotkania, ale wysądować można.
Jest sporo czasu na decyzje. Jest kilka miejsc gdzie Fani mają ze sobą kontakt w necie. Zatem napiszcie co o tym myślicie.

8 maja 2022 10:11 | juergen

Irena Jarocka "Et ce sera moi"

Dzięki zaprzyjaźnionej stronie -Irena Jarocka By coś zostało z tych dni l Facebook- [www.facebook.com] , poszedł właśnie w świat kolejny rarytas z Ireną w roli głównej, Jej trzykrotnie nagrodzona w 1970 na Festiwalu w Rennes piosenka "Et ce sera moi", piosenka pochodząca z drugiego singla nagranego dla Philips/Fontana we Francji w 1970.
Nagranie archiwalne TV Katowice 1971.musique Victor Ivani lyrics Jacques Dal


5 maja 2022 19:54 | juergen

Festiwal Ireny Jarockiej ● 06.08.2022 ● Teatr Leśny w Gdańsku

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Festiwal-Ireny-Jarockiej-Gdansk-2022-plakat-1.jpg

Festiwal Ireny Jarockiej ma na celu promowanie wokalistów, głownie wchodzących w świat muzyki. Ich udział w konkursie wokalnym, ma im pomóc zaprezentować się szerszej publiczności, a ufundowane nagrody pieniężne i rzeczowe mają ułatwić im początek kariery muzycznej…
Podczas Festiwalu będzie również honorowana polska wokalistka, której wkład w rozwój i popularyzację muzyki zostanie doceniony przez organizatorów Festiwalu.
Festiwal ma na celu podtrzymanie pamięci o wybitnej wokalistce Irenie Jarockiej i prezentowaniu jej bogatego dorobku muzycznego oraz aktorskiego.
Festiwalowi będzie towarzyszyło kino letnie, gdzie prezentowany będzie film "Motylem jestem, czyli romans 40-latka"

Całe wydarzenie będzie zorganizowane w zjawiskowo położonym Teatrze Leśnym w Gdańsku.

➤➤ [Konkursowe informacje]

29 kwietnia 2022 16:04 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-z-Michalem-z-Monika.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-rodzina.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

24 kwietnia 2022 12:19 | juergen

Andrzej Korzyński (')muzyka Andrzej Korzyński słowa Andrzej Tylczynski

23 kwietnia 2022 09:14 | juergen

Andrzej Korzyński (')muzyka Andrzej Korzyński słowa Marek Dutkiewicz

22 kwietnia 2022 10:50 | juergen

Andrzej Korzyński (')muzyka Andrzej Korzyński słowa Marek Dutkiewicz

20 kwietnia 2022 22:03 | juergen

Andrzej Korzyński [*]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Andrzej-Korzynski.jpg

              Andrzej Korzyński   2.03.1940 - 18. 04.2022


Kompozytor, aranżer i pianista, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pionier polskiej muzyki elektronicznej i bigbitu, współzałożyciel Młodzieżowego Studia "Rytm". Kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, baletowej i rozrywkowej. Współpracował min. z Andrzejem Wajdą, Andrzejem Żuławskim, Januszem Morgensternem, Jerzym Gruza czy Sylwestrem Chęcińskim. Muzyczny repertuar bardzo bogaty i roznorodny od "Człowieka z żelaza“ przez "W pustyni i w puszczy" do "Akademi pana Kleksa“. Pisal piękna muzyke nie tylko do polskich filmow, ale muzyke pana Korzynskiego mozna posluchac rowniez w wielu zagranicznych produkcjach filmowych, niemieckich serialach telewizyjnych. Autor wielu polskich przebojow muzyki rozrywkowej z pierwszym napisanym jeszcze w 1964 "Żółte kalendarze“ na czele. Jest trzykrotnym laureatem plebiscytu na Radiową Piosenkę Roku w latach 1965, 1966 i 1974 - za „Motylem jestem“. To tak pokrotce, bo biografia i kariera zawodowa dzisiejszego solenizanta jest bardzo bogata.
Pan Andrzej Korzynski pojawil sie w karierze Naszej Ireny zaraz na samym poczatku, tuz po Jej powrocie z kilkuletniego pobytu w Paryzu. Wtedy to zaspiewala Irena w swoim pierwszym solowym programie telewizyjnym „Irena Jarocka zaprasza“, kompozycje Andrzeja Korzynskiego "Kołysze się świat", bardzo lubiana pozniej piosenke, ktora od razu zdobyla duza popularnosc nie tylko dzieki jej prezentacji w TV, ale glownie dlatego, ze byla grana bardzo czesto na antenie radiowej i dlatego tez ukazala sie bardzo szybko na pocztowce dzwiekowej, popularnych w latach 70-tych wydawnictwach plytowych, ktore mozna bylo szybciej wydac na rynku niz single. Piosenka ta nie mogla jednak zyskac miana duzego przeboju, bo nie mogla sie przebic przez rownolegle lansowana w 1973 inna piosenke z tego programu TV, "Kocha się raz", ktora doslownie nie schodzila z anteny radiowej i nie chciala sie tez ulotnic z uszow melomanow i pierwszej ogromnej rzeszy fanow Ireny Jarockiej. Byl to pierwszy wielki przeboj Ireny. Ten powrot Ireny z Paryza okazal sie szybko wielkim powrotem na muzyczny rynek i mial niesamowity start a spiewane przez Irene piosenki cieszyly sie ogromnym powodzeniem.
Do tego oszalamiajacego i nieznanego w takich wymiarach sukcesu na polskim rynku muzycznym, popularnosci i uwielbiania Ireny w tamtych latach, przylaczyl sie tez jak najbardziej pan Andrzej Korzynski, proponujac Irenie piosenke „Motylem jestem", jednego z najwiekszych przebojow w repertuarze Ireny, jednego z najwiekszych przebojow polskiej muzyki rozrywkowej, ktory znala i spiewala cala Polska. Nie tylko ta piosenka, ale tez sam motyl jest od tamtej pory nieustannym symbolem tej pieknej kariery Ireny Jarockiej, ktory do dzis jest kojarzony z Irena kolejnym generacjom melomanow. Piosenka bila wszelkie rekordy popularnosci a Rozglosnie Radiowe uznaly „Motylem jestem“ Andrzeja Korzynskiego i Andrzeja Tylczynskiego (tekst) Piosenka Roku 1974.
Irena w latach 70-tych nagrala kilka piosenek autorstwa Andrzeja Korzyńskiego dla radia, na plyty LP i single.
Smutny los chciał, ze z chwila odejścia Ireny, powróciła tez po wielu latach kompozycja pana Andrzeja Korzynskiego "Połoniny niebieskie", utwor z pierwszej plyty długogrającej Ireny, której muzyka z tekstem Marka Dutkiewicza bardzo boleśnie, ale tez z zawartym w niej pięknem, nabrała nowego, niestety realnego smutnego wyrazu tego przesłania... ponownie chwytała za serce
Ostatni raz w temacie Naszej Ireny, pojawił się pan Andrzej Korzyński w kinie Atlantic w Warszawie, na promocji książki "Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach" 29.11.2016.
R.I.P.

muzyka Andrzej Korzyński słowa Andrzej Tylczynski   ➤➤ [www.youtube.com]


✝︎  [www.youtube.com]


Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego
Pożegnalna msza święta odbędzie się w środę, 11 maja 2022 roku o godzinie 11:00 w Kościele Środowisk Twórczych pw. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła przy placu Teatralnym 18 w Warszawie. Po mszy nastąpi przejazd na Powązki Wojskowe, a o 13:00 spod bramy głównej wyruszy kondukt żałobny.


13 kwietnia 2022 19:37 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-irena-poleca-mazurek-makowy.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

13 kwietnia 2022 15:28 | juergen

Mazurek Wielkanocny Ireny Jarockiej

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Mazurek-makowy-Ireny-2022.jpeg

9 kwietnia 2022 08:29 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-popiersie-polnago-fot-Zofia-Nasierowska.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-Jaka-kobieta-jest-IrenaJ.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

3 kwietnia 2022 23:14 |

Prośba !

Uprzejmie proszę o kontakt autorów wierszy o Irenie, które ukazały się w KG lub w innej przestrzeni wirtualnej, a które do mnie dotarły. Ma to związek z inicjatywą wydania zbioru wierszy o Irenie Jarockiej. Pisałam na adresy e-mail, które odczytałam z KG lub na adresy portali, gdzie wiersze były drukowane. Otrzymywałam potwierdzenia obsługi stron o poprawności dostarczenia korespondencji, ale odpowiedzi autorów brak. Z góry przepraszam, że podaję poniżej "dane osobowe", ale nie mam innej możliwości. Nie chcę nikogo z Państwa pozbawiać udziału w pieknej inicjatywie wydania tego wyjątkowego zbioru wierszy. Wskazuję graniczną datę - 10 kwietnia br. Po tym terminie zamknę przygotowanie tomiku i uwzględnie te wiersze, których autorzy odpowiedzieli bądź odpowiedzą na niniejszą prośbę. Proszę zatem uprzejmie o kontakt: Pana Bogdana Malacha - Tryptyk sentymentalny - "Ariada", Panią Małgorzatę Na szkle pisane - "Irenie Jarockiej" z daty 21.01.2012, Autora / Autorkę z podpisem Lev wiersze Grupa Autorów Wierszy BEJ - "Irena Jarocka" z daty 23.01.2012, a także z tej samej witrynki Grupa Autorów Wierszy BEJ - Autor: Kryha "Śp. Irenie Jarockiej za nasza piosenkę" z daty 21.01.2012, Panią Marię Milewską - Poeto.pl - "Pamieci Ireny Jarockiej żałobny rapsod - 21.01.2012, Panią Katarzynę - Catalinę Popławską - "Śpiewanie Anioła". Mój e- mai: grassmedia@wp.pl.

Grażyna Stopa

1 kwietnia 2022 12:53 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-Warszawa-na tle-dworca-centralnego-zdjecie-gazeta-Stolica-1974.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-ulubione-miejsca-w-Warszawie.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

30 marca 2022 09:23 | Grażyna Stopa

Prośba !

Witam ! Proszę o pilny kontakt "Artura z Olsztyna", który publikował tu swoje wiersze o Irenie. Np. wpisem z dnia 8 października 2008 20:10. To bardzo ważne. Mój adres: grassmedia@wp.pl

23 marca 2022 15:51 | mikelo123

Super

Świetna pamiątka

22 marca 2022 19:49 | juergen

Happy Birthday Karel Vágner na 80-te urodziny! ● Karel Vágner slaví 80!

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Irena-KarlVagner-1986.jpg

Urodzony w Pradze Karel Vágner, kontrabasist, basist, producent muzyczny, kompozytor, lider zespołu, w Praskim Konserwatorium studiował profesjonalnie kontrabas. Dodatkowo założyciel wydawnictwa Multisonic, ojciec sześciorga dzieci, obchodzi dziś te dostojne 80-te urodziny. Wspólnie z jego orkiestrą koncertowała Irena w całej Polsce i Czechosłowacji. Owocem ich współpracy były tez występy telewizyjne i longpla'y "Koncert" nagrany w 1978 dla firmy Supraphon. Karel Vágner „Mistr basů“ jest kompozytorem min. piosenki Duhová víla, którą w wersji angielskiej Rainbow Fairy nagrała Irena w duecie z Petr Rezek. To był ciekawy, ważny i fajny dla nas wszystkich czas, etap w karierze Naszej Ireny, do którego tez często wracamy wspomnieniami ☺︎.
Krásné narozeniny!http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2018/KG/Plakat-afisz-z-Hana-Zagorowa-1.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Karl-Vagner-z-urodzinowym-tortem.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2018/KG/Plakat-afisz-z-Hana-Zagorowa-2.jpg

19 marca 2022 11:33 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-na-tle-drzewa-oparta-o-drzewo-fot-M-Karewicz-1974 t.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-autorytety.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

14 marca 2022 19:44 | juergen

35 lat LP "Irena Jarocka" (1987)● Ze szczególnym pozdrowieniem dla ostatniego koncertowego ZESPOŁU Ireny ♡


13 marca 2022 15:45 | Art Wro

wspomnienia...

Mimo, że czas teraz coraz bardziej niepewny i coraz bardziej groźny tuż za naszymi granicami...a kto wie co będzie niebawem...

to jednak zachęcam do oglądania świetnego serialu o naszych losach...losach Polaków.

a w ostatnim odcinku był bardzo miły akcent poświęcony naszej Irenie....

[vod.tvp.pl]

13 marca 2022 09:50 | juergen

35 lat LP "Irena Jarocka" (1987)


11 marca 2022 19:39 | juergen

35 lat LP "Irena Jarocka" (1987)➤➤ [www.youtube.com]

7 marca 2022 14:58 | juergen

Kultowe polskie płyty: 35 lat longplay'a Ireny "Irena Jarocka" ♡

W 1987 roku ukazała się na rynku ostatnia w wersji winylowej, nagrana przez Irenę płyta "Irena Jarocka". Materiał z tej płyty firma płytowa Muza wydala również na kasecie magnetofonowej.
Byla to pierwsza płyta Ireny, której sam nie kupiłem ☹︎, przesłała mi ją Irena pocztą już na nowe miejsce zamieszkania, wraz ze swoją nowa reklamówka i piękna dedykacją ☺︎.
To tez jedyna winylowa płyta Ireny, która nie doczekała się do dziś wznowienia w wersji CD, to propozycja i wyzwanie dla wydawnictwa MTJ, dzięki, któremu ukazała się na CD płyta winylowa Ireny "Irena Jarocka" z 1981.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/LP-Irena-Jarocka-II-okladka-przod.jpg● Z podziękowaniem dla Jakuba Krzyżańskiego za sympatycznie przedstawioną w powyższym clipie ciekawą analizę tej "urodzinowej" płyty "Irena Jarocka".

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/LP-Irena-Jarocka-II-okladka-tyl.jpg

➤➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/LP-Irena-Jarocka-II-plyta-A.jpg http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/LP-Irena-Jarocka-II-plyta-B.jpg

➤➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/MC-Irena-Jarocka-II-okladka-przod.jpg http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/MC-Irena-Jarocka-II-kasseta.jpg

1 marca 2022 08:56 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-foto-Renata-Pajchel-1980.jpg
Fot. Renata Pajchel

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-patriotyzm.jpeg

muzyka Andrzej Zieliński słowa Grzegorz Walczak   ➤➤  [www.youtube.com]


27 lutego 2022 19:46 | juergen

... ♥︎

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Pomnik-Ireny-w-Bydgoszczy-27-02-2022.jpg

Aktualna kiedyś, aktualna i dziś... muzyka Tadeusz Janik słowa Wojciech Młynarski  ➤➤  [www.youtube.com]


22 lutego 2022 09:02 | juergen

Happy Birthday Katarzyna Gärtner !

Katarzyna Gärtner kompozytorka, pianistka i aranżerka obchodzi właśnie dziś okrągłe 80-te urodziny. Pani Gärtner skomponowała setki utworów, w tym wiele przebojów, jest autorką muzyki do 17 musicali, w tym jednego z pierwszych polskich musicali Na szkle malowane. Miała niespełna 20 lat, kiedy skomponowała swój pierwszy wielki przebój - Tańczące Eurydyki, pracowała z najlepszymi polskimi artystami, tworzyła tez dla potrzeb filmu i teatru.
Urodzinowe życzenia, przede wszystkim zdrowia, które jest pani Katarzynie Gärtner potrzebne nie tylko na dziś, ale i na jutro ♡ ☺︎.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-Katarzyna-Gaertner-2.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-z-Katarzyna-Gaertner.jpg
Na zdjeciu Irena z Katarzyną Gärtner i jej mężem aktorem Kazimierzem Mazurem

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-Katarzyna-Gaertner.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Katarzyna-Gaertner.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-Katarzyna-Gaertner-1.jpeg

19 lutego 2022 23:37 | juergen

Witold Paszt [*]

Pamietam, będąc na festiwalu w Opolu przy Irenie, kiedy śpiewała Irena swój przebój "Piosenka spod welonu" w Koncercie Plebiscytu Studia - Gama, Grupa VOX miała tez proby i później prezentowała swoją nowa piosenkę w koncercie Premiery Opole`79 - W oczach masz nieba dwa

➤➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Opole-1979-proba-3.jpg
Irena i menago Jerzy Bogdanowicz, czekając na próbę w Opolskim Amfiteatrze

18 lutego 2022 13:51 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-na-tle-orkiestry-Henryka-Debicha-1974.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-poczatki-spiewania.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

14 lutego 2022 16:38 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-po-koncercie-z-rozami-ok-2008r.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-temat-walentynki.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]


12 lutego 2022 18:09 | juergen

Z archiwum wspomnień .......... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Irena-nad-morzem-1973.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/wycinki-z-wywiadu-o-Trojmiesvcie-1.jpeg

➤➤ [youtu.be]

29 stycznia 2022 19:54 | juergen

Publiczność oczarowała, gdy zaśpiewała piosenkę Gondolierzy znad Wisły ...

„Motylem jestem¨, „Kawiarenki” czy „Wymyśliłam cię” to kultowe przeboje Ireny Jarockiej, które nucimy do dziś. Artystka – uosobienie klasy i wdzięku –10 lat temu przegrała walkę z nowotworem mózgu. Jak jedną z najpopularniejszych piosenkarek lat 70-ych i 80-ych wspominają przedstawiciele środowiska muzycznego i jej bliscy?

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/TVP1-program-Alarm-plakat.jpeg

➤➤ [Zobacz wczorajszą emisje magazynu Alarm]


W programie Irenę wspominają: Tomasz Zeliszewski -Budka Suflera, Maria Szablewska, Andrzej Rosiewicz, Eleni, Michał Sobolewski, i Mariola Rabczon-Mazowiecka z Fundacji Ireny Jarockiej.


28 stycznia 2022 09:22 | juergen

Zapowiedź wydawnicza


26 stycznia 2022 23:16 | juergen

Szkoda, że to już tylko wspomnienia.......

...dokładnie tak Artur

Nie tylko autografem, ale tez takim pięknym uśmiechem obdarowywała Irena po koncercie, czekających na Nią sympatyków Jej piosenki i fanów ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Nagold-koncert-07.02.2009.jpg

25 stycznia 2022 21:56 | Art Wro

PS2

Szanując opinię Basi....jednak będę się upierał przy swoim rankingu "godnych" koncertów poświęconych Irenie po jej odeściu...
Pierwzym był znakomity telewizyjny koncert z plejadą gwiazd śpiewających utwory Ireny w operze Nova w Bydgoszczy z cyklu "Pejzaż bez Ciebie". Znakomity koncert.
Drugi to z również doskonałą obsadą wykonawczą koncert radiowy w sali Lutosłwaskiego w Warszawie.
A trzeci to ten rocznicowy z Gdańska....który wg mnie był znakomity pod każdym względem. Orkiestra, chórki, tańczące dziewczynu z chłopakami z najbardziej topowego zespołu Agustina Eguroli, przygotowana konferansjerka przybliżająca Irenę Jarocką ... gwiazdę polskiej estrady dla tych którzy doskonale to wiedzą, ale o dla tych którzy już rosną bez Ireny na polskiej estradzie. To było to.
I żadne malkontenctwo, że A. Rosiewicz nie do końca tak znakomiecie jak za swoich dawnych lat nic tu nie zmieni,.
Koncert był znakomity! Interpretacje piosenek Ireny nie były kopiami oryginałów bo być nie mogły ...i całe szczęście. Ale zaprezentowali się w nich znakomicie.
A Marek Piekarczyk i Krzysztof Kiliański wg mnie robili bank.
Brawo!

25 stycznia 2022 21:40 | Art Wro

PS

tak jeszcze dodam, że byłem na tym koncercie w Kaliszu, o którym wspominał Tomasz Kammel.
To było niesamowite, ale Irena miała tak wszechstronną publiczność zawsze. Widok wspaniały nabity młodzieżą klub śpiewający wszytskie hity Ireny razem z nią. Potem niekończące się długoe rozmowy z młodymi uczestnikami koncertu. Właściciele klubu nie chcieli wypuścić Ireny z jej "świtą"...ale na Irenę czekała następna publiczność w niedalekim Ostrowie Wielkopolskim.
Z dużym opóżnieniem doczekali się gwiazdy i była powtórka :)
Przy okazji pozdrawiam Bajmowców, których właśnie w Kaliszu poznałem....i z którymi przeżyliśmy tyle wspaniałych chwil z Ireną na jej trasach.
Basia też tam była....no i to wszystko działo się gdy menadżerem spraw irenkowych była Agnieszka...super menago.

Ech...dobrze dane nam było to wszystko przeżyć z naszą Irenką.
Ją ludzie na serio szczerze kochali, podziwiali, lubili lub tylko cenili i szanowali.
Chyba żaden polski wykonawca nie miał takiej publiczności jak Irena przez cały okres swojej kariery.
Szkoda, że to już tylko wspomnienia.

25 stycznia 2022 20:03 | juergen

Motylem jestem - koncert przebojów Ireny Jarockiej ♡ ............................. na bis

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2021/KG/Gdanski-Teatr-Szekspirowski-Motylem-jestem-Koncert-Przebojow-Ireny-Jarockiej-plakat-2.jpg

Zobacz cały koncert    ➤➤    [vod.tvp.pl]

____________________

Artur, Basia F. , podzielam wasze zdanie, swietnie przygotowany i zmontowany koncert. Cala koncepcja, doborowy repertuar, taki przekroj przez różne etapy kariery Ireny, dobra obsada artystów, podobały mi się te głosy i ich interpretacje. Scena teatralna, jego miejsce tak blislkie Irenie, cala oprawa, scenografia, to wszystko miało poziom.
Prowadzenie koncertu przez Tomasza Kammela miało tez coś w sobie, przypomniały się dawne czasy konferansjerki legend takich jak Lucjan Kydrynski(✝︎), Krzysztof Materna czy Andrzej Jaroszewski(✝︎).
Niedzielna emisja programu w dobrej porze dnia i później jeszcze dwie powtórki na bis, lepiej być nie mogło, my fani to dobrze czujemy ☺︎. Podziękowania dla realizatorów i twórców tego programu i ... polecamy się na przyszłość ☺︎ repertuaru Ireny Jarockiej nie zabraknie, telewidzów również ☺︎.

Basia F. - Grande Dame fańskiego towarzystwa, po koncercie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim : ... to był koncert godny Irenki. Szkoda, ze na taki trzeba było czekać aż 10 lat. Ale lepiej późno niż wcale.


24 stycznia 2022 23:22 | Agnieszka

Spoczywaj w pokoju Irenko

Irenko lzy leca,bylas wspaniala kobieta

24 stycznia 2022 22:58 | J.

Cudowny koncert. Cudowny!

24 stycznia 2022 19:50 | juergen

Motylem jestem - koncert przebojów Ireny Jarockiej ♡ TVP Polonia poniedziałek 24.01.2022 godz. 22:35