Intencją Księgi Gości jest wyrażenie szacunku dla Ireny Jarockiej, upamiętnienie zarówno jej dorobku artystycznego jak i osobowości artystki. Osoby pragnące zamieścić swoje wspomnienia związane z artystką, wypowiedzieć się na temat portalu lub wyrazić szacunek dla Ireny Jarockiej za całokształt jej dorobku, prosimy o przesłanie tekstu na: Jarocka@gmail.com.

Uzupełniamy stale materiały z życia Ireny na portalu IrenaJarocka.pl.
Brakujące materiały lub korekty prosimy o przesyłanie na Jarocka@gmail.com

23 września 2017 00:49 | Krzysiek

Pamietam

Jestem młody-22 lata, uwielbiam piosenki Ireny Jarockiej. Jest moim autorytetem. Dziękuje za twórczość.

Spoczywaj w spokoju! [*] na zawsze w naszych sercach.
Przychodzę na cmentarz do Pani Ireny, mieszkam blisko- zawsze się pomodlę.

Bądź mym aniołem ❤️

18 września 2017 04:37 | FB

Kto zgadnie?

Ten otrzyma od Fundacji Ireny Jarockiej egzemplarz nowej autobiografii. Poniższy portret Ireny Jarockiej, pochodzi z zamówionego zdjęcia specjalnie na okładkę książki, “Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej”, wydanej przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Z ostatnich zdjęć Ireny Jarockiej było to jej ulubione zdjęcie. Książka Marioli Pryzwan “Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach” otrzymała na okładkę zdjęcie wybrane przez Wydawnictwo Marginesy. Obecnie przygotowywana jest do druku autobiografia Ireny Jarockiej z listami do Michała Sobolewskiego. Ciekawe jakie zdjęcie ukaże się tym razem na okładce nowej autobiografii. Dowiemy się już wkrótce.

Kliknij poniżej i na FaceBookowe F by zobaczyć co inni myślą.
[www.facebook.com]

12 września 2017 18:41 | juergen

Happy Birthday pani Renata Pajchel ;-)

Dzisiaj obchodzi takie sympatyczne 75-te urodziny pani Renata Pajchel. Nam fanom Ireny Jarockiej szczegolnie bliska ze wzgledu na te piekne zdjecia Naszej Gwiazdy z kilku sesji fotograficznych, ktorych pani Pajchel byla autorka.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Irena-fot-R.Pajchel-1980-siedzac-w-futerku.jpg
Fot. Renata Pajchel

Renata Pajchel jest absolwetka Wydziału Operatorskiego PWSTiF w Łodzi. Pracowala przy większości najbardziej znanych polskich filmów ostatniego półwiecza. Pani Renata jest najbardziej znana polska fotosistka. Od blisko 50 lat dokumentuje plany zdjęciowe. W dorobku zawodowym Renaty Pajchel znajdują się fotosy do ponad stu polskich filmów. Była obecna z aparatem przy większości filmów Andrzeja Wajdy min. „Polowanie na muchy”, „Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”, albo do takiego filmu, ktorego tez wszyscy kiedys lubilismy „Przygody psa Cywila” ;-) Współpracowała również z Krzysztofem Zanussim, Agnieszką Holland, Jerzym Hoffmanem, Krzysztofem Kieślowskim, Januszem Majewskim czy Piotrem Szulkinem.
Ale tego wszystkiego dowiedzialem sie dopiero pozniej, po sesjach zdjeciowych z Nasza Irena, uwielbiam te wszystkie zdjecia!

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/R.Pajchel+A.Wajda.jpg
Na zdjeciu: pani Renata Pajchel z Andrzejem Wajda

Pamietam jakie ogromne wrazenie zrobily na mnie kiedys wielkie zdjecia Ireny, autorstwa pani Pajchel, wiszace w foyer Teatru Buffo, ktore dodatkowo uswietnialy nowe premierowe show Ireny przez kilka koncertowych wieczorow w Warszawie. To byly premierowe zdjecia z nowej sesji, pamietam umieszczone byly, wisialy dosyc wysoko, co sprawialo jeszcze dodatkowy wow-efekt! Bylem wtedy w Teatrze wystarczajaco na dlugo przed koncertem, byl czas na spotkanie z Irena w garderobie, dostalem wtedy troche tych nowych zdjec od Ireny, jedno z piekna dedykacja, na innych namalowala Irena swoje smieszki ;-). Te piekne czarno-biale zdjecia nie wychodzily mi z glowy. Na tych zdjeciach-oryginalach od Ireny, widniala na odwrocie pieczatka autorska pani Pajchel, zaraz po powrocie do domu napisalem blagajacy list do p.Pajchel, ze fan, ze uwielbiam, ze bardzo prosze itd itd .... Przyznam, ze nie mialem az tak wielkich nadziei, ale musialem przeciez sprobowac, zeby wreszcie spokojnie zasnac ;-) Ktoregos dnia po szkole oczom nie wierzylem, w domu na stole lezal i czekal juz na mnie duzy gruby list, a wlasciwie nie list/koperta, tylko to zolte typowe kartonowe opakowanie po papierze fotograficznym, opakowanie zaadresowane do mnie grubym flamastrem z dodatkowym napisem -Prosze nie lamac- a w srodku.................. kilka zdjec z tej wspomnianej sesji zdjeciowej. To byl rok 1980. Naturalnie wtedy zaraz podziekowalem listownie, ale teraz przy okazji tego wspomnienia i urodzin pani Pajchel raz jeszcze dziekuje, ze miala serce dla zwariowanego fana Ireny ♥︎
Happy Birthday na dzisiejsze urodziny Pani Pajchel!

8 września 2017 21:41 | Danusia I. i Ania S.

UPAMIĘTNIENIE IRENY JAROCKIEJ

Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych w Bydgoszczy postanowiło stworzyć miejsce pamięci Ireny Jarockiej w tym mieście.
Autorem proponowanej rzeźby jest Michał Pronobis z Kielc.
Na realizację tego przedsięwzięcia wymagana jest kwota co najmniej dwudziestu tysięcy.
Projekt z draperią idącą z oparcia do samej ziemi ma sprawiać wrażenie, jakby ławeczka z Ireną Jarocką unosiła się w powietrzu.
Ci, którzy przysiądą obok Ireny Jarockiej będą mieć wrażenie jakby dzięki Niej unosili się w powietrzu.
Da to odczucie, że artystka była ujmująca, ciepła, bezpośrednia i zarażała innych swoją eterycznością.
Irena Jarocka miała swoje ulubione miejsca, przyjaciół i wierny Fan-Club.
Tutaj nagrała płytę „Wielkie przeboje”, wielokrotnie występowała z koncertami i recitalami.
Tu odbywały się liczne spotkania z przyjaciółmi, i fanami, docierającymi z kraju i zagranicy.
W 2012 roku, kilka miesięcy po śmierci piosenkarki, w Operze Nova w Bydgoszczy właśnie Irena Jarocka stała się bohaterką kolejnej edycji festiwalu „Pejzaż bez Ciebie”.

Prosimy przekazać darowiznę przelewem na konto podane poniżej, w szczególności prosimy o zakup pamiątkowych cegiełek o wartości 50.00 złotych, 100.00 złotych lub większej.
Pamiątkowe cegiełki w postaci naklejek przesłane będą pod wskazane adresy Darczyńców.
Zgłoszenie na jaki adres wysłać proszę podać pod nr. tel.506928003 .
Dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych
85-010 Bydgoszcz, ul. Dworcowa 62/1
tel. 52 321 33 71, email: ekant24@wp.pl
REGON 092963998 NIP 953-24-11-553

7 września 2017 12:16 | Radio Szczecin

Byłaś słońcem moich dni

"Byłeś słońcem moich dni,
Byłeś światłem oczu mych,
Tylko tobie, tobie byłam wierna,
W twoich rękach senna witałam dzień,
Który już nie wróci.
Byłeś słońcem moich dni, nagłym pulsowaniem krwi.
Imię twoje tak dźwięczało we mnie,
Jakby strunę śpiewna potrącił nagle ktoś w cichą noc."
"Byłeś słońcem moich dni" - ten utwór Piotra Figla, do słów Marka Dutkiewicza, był dla piosenkarki tak osobisty, że nie potrafiła wykonywać go na scenie.
Niezrównana satyryczka, Maria Czubaszek twierdziła, że "małżeństwo nie szkodzi tylko prawdziwej miłości". Zapraszam do wysłuchania opowieści o małżeństwie Ireny Jarockiej i Michała Sobolewskiego.
Gośćmi "Machiny czasu" są Mariola Pryzwan, autorka książki "Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach", która opracowuje również autobiografię tej piosenkarki oraz Michał Sobolewski, mąż artystki. Przyjechali oni do Szczecina na II Zjazd Młodych Gwiazd.

[radioszczecin.pl]

7 września 2017 12:10 | Fundacja IJ

Gwiazda dla Ireny Jarockiej w Międzyzdrojach

My, niżej podpisani, wnioskujemy z prośbą o zgodę na odsłonięcie gwiazdy ku czci i pamięci polskiej piosenkarki Ireny Jarockiej na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach w roku 2018 w czasie trwania 23 Festiwalu Gwiazd.
Podpisać petycję można do dnia 12 września 2017

[www.petycjeonline.com]

5 września 2017 05:18 | Fundacja IJ

Dlaczego “Nie zostałam Dalidą wschodu”
odpowiada Irena Jarocka Expressowi.
Dalida ostatecznie wybrała samobójstwo; ta która nie została Dalidą Wschodu wybrała miłość rodziny, męża, córkę i wnuka.
Czytaj
[Nie zostałam Dalidą wschodu]

Zobacz zdjęcia na FB Fundacji
[Facebook Fundacji IJ]

3 września 2017 06:16 | Michał Sobolewski

Cyklon Harvey i powódź w Teksasie

Dzięki Józku za pamięć,

Lubbock, TX jest położony na terenie Wielkich (Wysokich) Równin, w centrum Równin Południowych na wysokości 1000 m n.p.m. Niespotykane katastroficzne powodzie są w rejonie Huston w pobliżu Zatoki Meksykańskiej. Nasze serca są z setkami tysięcy ludzi w tym rejonie, którzy w historycznej powodzi stracili wszystko. W rejonie Lubbock nie padało, huragany tutaj nie docierają a opady deszczu są rzadkością.

Pozdrawiam,
Michał Sobolewski

2 września 2017 20:16 | Jozek z Paryza

Texas

Ogladajac tragiczne reportaze z powodzi w Taxasie mysle o Rodzinie Naszej Ireny.
Mam nadziej, ze ominal Ich dramat lmieszkancow tego regionu.
Pozdrawiam,
Jozek

1 września 2017 21:17 | juergen

Garść piasku........ fonograficzne wspomnienie...

Irena Jarocka - Bliski sercu dzień (singiel) (1)

IRENA JAROCKA - Single 1974-1980 [vinyl-rip] (16)

IRENA JAROCKA Single (2) 1973-1981 [vinyl-rip] (18)


http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/SP-okladka-Garsc-piasku-1.jpg

W Polsce dość rzadko single były wydawane z okładkami przedstawiającymi wizerunek artysty. Po roznych singlach i pocztowkach dzwiekowych Ireny, firmowanych przez KAW i Tonpress a ktore ukazywaly sie od poczatku Jej kariery, nareszcie w 1978 wyszedl pierwszy singiel z twarza Ireny. Nie specjalnie luxusowa okladka, ale jak na tamte czasy pierwsze male swiatlo na singlowym horyzoncie ;-)
Pamietam, kiedy Irena nagrala dla PR piosenke "Wspomnij mnie", spodobalo sie to ogolnie i pojawil sie nawet pomysl, aby taki material muzyczny byl tematem calej plyty LP. Ta piosenka miala wyjsc tez na singlu, ale "bez-zdjeciowym". Mialem ta przyjemnosc i robilem pamietam kilkanascie projektow na ta okladke do "Wspomnij mnie", spodobaly sie, wszystkie zostaly zakupione przez ZPR, ale... od razu powiedziano mi, ze nie wybiora z nich na singiel Ireny, tylko beda je wykorzystywac na single tzw. wtedy nurtu muzycznego -Muzyki Mlodej Generacji-, Krzak, Lady Pank, Exodus, zespolow, ktore byly pod opieka ZPR-u. Pamietam, ze nie troche, ale bardzo mi bylo zal z tego powodu :(
Dlaczego nie doszlo do realizacji tego pomyslu aby nagrac cala plyte dlugograjaca z tematyka wokol "Wspomnij mnie", tego niestety nie wiem. Szkoda, bo moglaby to byc ciekawa plyta, dawne, stare, zakurzone bardzo piosenki i melodie, odkryte i w nowej interpretacji Naszej Ireny............... ♥︎

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/SP-okladka-Garsc-piasku-2.jpg
[www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/SP-okladka-Garsc-piasku-3.jpg
[www.youtube.com]

Te single i pocztowki dzwiekowe Ireny do posłuchania (35 utworów) na YouTube:

Irena Jarocka - Bliski sercu dzień (singiel) (1)

IRENA JAROCKA - Single 1974-1980 [vinyl-rip] (16)

IRENA JAROCKA Single (2) 1973-1981 [vinyl-rip] (18)

26 sierpnia 2017 18:55 | Fundacja IJ

AKADEMIA PIOSENKI IRENY JAROCKIEJ III EDYCJA

Fundacja Ireny Jarockiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w III edycji warsztatów artystyczno-wokalnych dla młodzieży uzdolnionej muzycznie - AKADEMIA PIOSENKI IRENY JAROCKIEJ.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 21 sierpnia do 31 października 2017 roku.

Prosimy o przygotowanie jednej piosenki z podkładem lub akompaniamentem muzycznym z repertuaru Ireny Jarockiej.
Osoby, które zakwalifikują się do projektu wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez Agatę Marcewicz-Szymańską – solistkę Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz muzyka Tomasza Betka. Na zakończenie warsztatów odbędzie się koncert finałowy z udziałem wszystkich osób uczestniczących w projekcie oraz zaproszonych gości.
Zdobywca I miejsca otrzyma nagrodę finansową – stypendium (trzy tysiące złotych) ufundowane przez Fundację Ireny Jarockiej.
Finaliści warsztatów otrzymają statuetki oraz wezmą udział w koncercie poświęconym twórczości Ireny Jarockiej.
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów wokalnych AKADEMIA PIOSENKI IRENY JAROCKIEJ oraz nagrody-niespodzianki.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem naboru, który znajduje się w załączniku poniżej.
Przesłuchania, podczas których wyłoniona zostanie grupa 10-15 osób odbędą się w listopadzie 2017 roku. O dokładnych terminach zainteresowani zostaną poinformowani osobiście. Wszystkie informacje będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej www.fundacja-irenajarocka.pl

Prezes Fundacji
Michał Sobolewski


Załączniki:
1. Regulamin konkursu
2. Karta zgłoszeniowa
3. Oświadczenie

26 sierpnia 2017 12:47 | Fundacja IJ

Reportaż wideo z koncertu w hołdzie Irenie Jarockiej, 21.08.2017

Honorowy patronat Burmistrz Białołęki Ilona Soja-Kozłowska
Mariola Pryzwan i Wojciech Trzciński słowo o Irenie Jarockiej
Laureaci Akademii Piosenki Ireny Jarockiej: Karolina Węglarz i Marta Kempa
Wręczenie nagród Bohaterom Miłowania Fundacji Ireny Jarockiej
Recital Urszuli Lidwin
[www.facebook.com]...
[fundacja-irenajarocka.pl]
[www.irenajarocka.pl]


25 sierpnia 2017 03:48 |

DOBRE BO POLSKIE

Nowe CD
Irena Jarocka
DOBRE BO POLSKIE
Premiera 08.09.2017
22 sierpnia 2017 13:40 | Fundacja IJ

Bohaterowie Miłowania Fundacji Ireny Jarockiej 2017

Dewizą życia Ireny Jarockiej były słowa: „Śpiewając miłuję, miłując istnieję”. Wyznaczają one myśl przewodnią postępowania Fundacji Ireny Jarockiej i reprezentowanych przez nią wartości: „Żyjąc miłuję, miłując istnieję”.

Ta myśl istnienia dla miłości formułowana w Starym i Nowym Testamencie jest znana jako “Przykazanie miłości”. W prawie Inków łamanie przykazania miłości było karane śmiercią. Inkowie utożsamiali miłość z istnieniem i uważali, że:

Jeśli miłujesz, nie możesz wprowadzać nikogo w błąd - nie kłamiesz; prawda i tylko prawda.

Jeśli miłujesz, nie możesz zabierać nikomu tego, co nie twoje - nie kradniesz; uczciwość i tylko uczciwość.

Jeśli miłujesz, nie możesz odmawiać pomocy potrzebującym - nie leniuchujesz; pomoc i tylko pomoc tym w potrzebie.

Te trzy prawa Inków określają miłowanie jako harmonię pozytywnej energii ducha, umysłu i ciała: uczciwość umysłu poprzez obecność ducha prawdy w pracowitym ciele.

W piosence “Nie odchodź, nie” (Ilona, Edyta Warszawska) Irena Jarocka śpiewa:
Życie to miłość
Przekonasz się
Dobrze czy źle
Z miłością jest
Bez niej to życie
Nie uda się

Mocno wierzę, że Bohaterom Miłowania Fundacji Ireny Jarockiej życie uda się, że będą wzorem dla innych, tak jak była wzorem dla wielu Irena Jarocka. Fundacja w roku 2017 wyróżnia następujących Bohaterów Miłowania:
Ewelinę Buczyńską, Monikę Raczyńską i Arnolda Kiliszczyka.

Michał Sobolewski
Prezes Fundacji Ireny Jarockiej


Ewelina jest pełna zapału, radości i pozytywnej energii. To dziecko z “sercem na dłoni” - całą sobą okazuje radość i wdzięczność za wszelkie dobro - zarówno za małe gesty jak i wielkie. Jest szczodra i ofiarna - przygotowuje niespodzianki, przekazuje zabawki potrzebującym dzieciom. Pozytywna energia w dużej mierze pomaga jej rozwijać talent muzyczny. Od ok. 3 lat uczęszcza na cykliczne warsztaty i zapałem bierze udział w różnych wydarzeniach artystycznych.
(dyrektor s. Barbaro Bolesto
Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Klasyków 52/54, Warszawa)

Monika jest odpowiedzialną, otwartą i miłą w kontakcie dziewczyną. Sumienną, pomocną i koleżeńska. Przez całe wakacje niezależnie od pogody i okoliczności dowozi starszej pani obiad odbierając go wcześniej ze wskazanego miejsca.
(dyrektor mgr. Elżbieta Stencel
Zespól Małych Form Opieki i Wychowania Chata, ul. Bohaterów 50, Warszawa)

Arnold jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum. Jest pilnym uczniem, bardzo uprzejmym, grzecznym i pracowitym. Odpowiedzialnym, wnoszącym spokój i przesyłającym pozytywną energię.
(dyrektor s. mgr. Barbara Sakowska
Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Wałuszewska 48, Warszawa)


18 sierpnia 2017 20:46 | Danusia I.

W dniu 71 Urodzin Ireny


18 sierpnia 2017 18:24 | Lidka C.

O Irenie w Muzycznej Jedynce - w dniu Jej Urodzin

Tutaj można odsłuchać dzisiejszą audycję, a w niej wspomnienie o Irenie i rozmowę z Michałem Sobolewskim [player.polskieradio.pl]

18 sierpnia 2017 18:21 | Fundacja IJ

Fundacja Ireny Jarockiej @FundacjaIrenyJarockiejOfficial

Oficjalna strona Fundacji Ireny Jarockiej na FaceBooku

[www.facebook.com]

Portal Fundacji Ireny Jarockiej

[fundacja-irenajarocka.pl]

18 sierpnia 2017 13:09 | juergen

...18.08.1946..............♥︎


18 sierpnia 2017 08:13 | Piotr

18 sierpnia 2017

Ireno, w dniu dzisiejszym już po raz szósty zamiast patrzeć jak dmuchasz świeczki na torcie, pójdziemy na cmentarz zapalić Ci znicze. Wszystkiego najlepszego Tam, jeśli jakieś Tam istnieje…

16 sierpnia 2017 22:56 | Fundacja IJ

Spot miejski w W-wie - Koncert w hołdzie Irenie Jarockiej, 21.08.2017


15 sierpnia 2017 20:47 | juergen

Sierpniowa zdjeciowa refleksja.........

Wpadlo mi w rece takie jedno sierpniowe i chyba nawet wokolfestiwalowe zdjecie. Irena i Paweł, szef owczesnego Gdanskiego Fan-Clubu Ireny Jarockiej. Kawal czasu...

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Irena-Pawel-Wilinski-1978.jpg

[www.youtube.com]

10 sierpnia 2017 20:18 | Ania

piosenki Ireny

Dlaczego Kino Polska Muzyka nie nadaje piosenek Ireny. Nawet na liście top 30 jest tylko ,,Beatelmania story"?

--------------------------------------------
Takie pytania prosimy kierować do decydenta i właściciela programu - Kino Polska Muzyka. Jeśli odbiorcy będą to piosenki będą nadawane.

Fundacja IJ

1 sierpnia 2017 04:48 | FIJ

Co wydarzy się w sierpniu?


1 sierpnia 2017 04:48 | FIJ

Co wydarzy się do końca roku?30 lipca 2017 18:19 | Dani

Msza Św.

Msza św w intencji Ireny Jarockiej i Jej rodziców odprawiona zostanie ,dnia 18-08-2017 godz 18.30 w Kościele Syminaryjnym
ul Krakowskie Przedmieście 52/54 Wa-wa.

29 lipca 2017 11:32 | Jakub

Prywatne archiwa

Zawsze zachwycamy się mało znanymi materiałami o Irenie Jarockiej - najczęściej z prasy lokalnej - prywatnymi fotografiami. Zazwyczaj każdy coś takiego w swoich zbiorach ma. Podzielmy się nimi! Jestem stosunkowo młody, więc zawsze bardzo ciekawią mnie te rzeczy, ale przecież nie tylko młodzi będą tym zainteresowani. Skądinąd wiem ile radości sprawiały pokazane publikacje z czeskich czy niemieckich gazet czy też np czeski plakat filmu Motylem... A co byłoby, gdyby "znalazły się"materiały rosyjskie, francuskie, a może jeszcze innych krajów?. Gorąco namawiam - zróbmy to!
Mam jeszcze inny pomysł. dotyczy on zdjęć. Pani Irena miała niesamowitą ilość sesji zdjęciowych, składających się z wielkiej ilości różnorodnych ujęć. Powszechnie znane są tylko niektóre, wybrane. Nawet w tutejszej galerii są one niekompletne, ale za to krążą gdzieś między fanami. To może być świetna zabawa, gdy ktoś zamieści jakieś zdjęcie, reszta osób przewietrzy swoje kolekcje i uzupełni tym, co sami posiadają. Przy okazji uzupełnimy to, co już jest na tej stronie, w galerii...
Serdecznie zachęcam

22 lipca 2017 00:15 | juergen

Kiedys... w letnim kalendarzu Ireny................

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/wycinki-NonStop-1974-1.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/wycinki-NonStop-1974-2.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Bobby-Vinton.jpg
[www.youtube.com]

W 1974 utwór ten zajął pierwsze miejsce na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100.
Każdy muzyk, artysta, marzy o tym, aby jego kompozycje, piosenki, przetrwały lata i żeby słuchały ich całe pokolenia. Mało któremu niestety się to udaje. Udało się to Naszej Irenie, albo inaczej, zapracowala na ten przywilej.
A w Billboard tez Irena byla, ale o tym przy innej okazji ;-)

[www.youtube.com]

21 lipca 2017 02:33 | Ewa

Powązki u Irenki20 lipca 2017 08:14 | Marzena

Szukam książki

Witam, zawsze podziwiałam Irenę Jarocką. Przeczytałam książkę Marioli Pryzwan - "Wymyśliłam cię". teraz szukam książki Irena Jarocka "Motylem jestem czyli piosenka o mnie samej". Czy ktoś ma i odsprzeda? Chętnie odkupię. Mój adres: decymka@nauczycieleprzedszkola.pl
Pozdrawiam wszystkich miłośników twórczości Ireny Jarockiej.

14 lipca 2017 23:37 | Fundacja IJ

Video demo: Charytatywny koncert ku pamięci Ireny Jarockiej w Studiu Lutosławskiego, 03.04.2017

Na scenie wystąpili znakomici wykonawcy: Kayah, Olga Bończyk, Dorota Miśkiewicz, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Ania Rusowicz, Halina Frąckowiak, Andrzej Lampert, Janusz Szrom.

[www.irenajarocka.pl]14 lipca 2017 22:50 | MS

Malarstwo - Kama Zawadzka

Malarstwo. Obrazy akrylowe, malowane na płycie. Stworzone w latach 2007-2016. Inspirowane oraz autorskie. Portrety malarskie.

[kamazawadzka.pl]11 lipca 2017 20:08 | Bogusia L

II Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2017, to kontynuacja ubiegłorocznego pomysłu."Złota Dziesiątka" walczyła w konkursie o nagrodę im. Heleny Majdaniec. W tym roku Zjazd odbył się w dniach 7-9 lipca pod hasłem "Młodzi śpiewają Jarocką". Nasza, jak to mawiała Irena, "Lisia rodzinka" w tym Zjeździe uczestniczyła.
W pierwszym dniu, w Studio S1 Radia Szczecin byliśmy na spotkaniu z Mariolą Pryzwan i gościem honorowym ZMG mężem Ireny Jarockiej - Michałem Sobolewskim. Odbyła się tam promocja książki "Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach". Prowadziła całe spotkanie Maria Szabłowska. Bardzo lubię opowieści o Irenie, do tego na ściance wyświetlane były przepiękne zdjęcia Ireny autorstwa Renaty Pajchel. Już nie mogę się doczekać tego albumu ze zdjęciami. Dostałam też dedykację od pana Michała w książce z trzema siódemkami :) Na koniec jeszcze wspólne zdjęcia i powrót do domu.
Jednak krótki to był powrót, bo już w sobotę wróciliśmy do Szczecina. Tym razem na dłużej, z noclegiem. Tego dnia w studiu TVP Szczecin odbył się konkurs wokalny, gdzie dziesiątka finalistek śpiewała piosenki Irenki i rywalizowała o nagrodę im. Heleny Majdaniec. Ten koncert był też transmitowany na żywo na antenach TVP, a my mieliśmy okazje w nim uczestniczyć, co było dodatkowym przeżyciem. Podobały nam się piosenki wykonywane przez młode uczestniczki. Nasze typy dostały nagrody, choć w
rodzinie nie byliśmy do końca zgodni. Brawo młodzież, brawo organizatorzy! Niech ten Zjazd trwa w Szczecinie jak najdłużej.
Po konkursie odbyła się szczecińska wideoteka. Maria Szabłowska rozmawiała z Andrzejem Kuryło o jego piosenkach i gwiazdach, dla których pisał. Pan Andrzej opowiadał bardzo ciekawie o piosenkach, które tworzył. Wspomniał także, że niedługo wyjdzie płyta z jego tekstami. Irena też tam będzie śpiewała.
Niedziela była ostatnim dniem tegorocznego zjazdu, a finalistki ponownie zaprezentowały się publiczności. Tym razem jednak ludzi było zdecydowanie więcej, ponieważ impreza odbywała się w Różanym Ogrodzie. Gdy tam przybyliśmy i zobaczyłam te piękne róże, to od raz przyszła mi na myśl piosenka w wykonaniu Ireny "Tyle róż" i słowa piosenki.
Tyle róż było w snach, tyle snów było w nas... i wtedy usłyszałam Motylem jestem i piękny głos :) Trwała próba Ani Żebrowskiej i już czułam jak może być za dwie godziny podczas recitalu.
O godzinie 12 wystąpiła Julia Trojanowska z krótkim recitalem. Julia jest laureatką grand prix Zjazdu Młodych Gwiazd 2016. Niedawno została nagrana autorska płyta pt. "Pośród śmiesznych słów", na której śpiewa Julia. Znajdują się na niej trzy utwory: "Życie - teatr", "Zmęczona miłość", "Pośród śmiesznych słów". Słowa napisał Rafał Podraza, muzykę zaś Krystyna Piotrowska i Jerzy Petersburski Junior. Płyta była dostępna podczas tegorocznego festiwalu. Wydała ją Szczecińska Agencja Artystyczna i Radio Szczecin
Po Julii wystąpiła "Złota dziesiątka" czyli Julia Chmielarska, Zuza Jurkiewicz, Martyna Kaleta, Amelia Kurantowicz, Magdalena Mikulska, Amelia Rydzyńska, Oliwia Skóra, Alicja Szemplińska, Hanna Sztachańska i Martyna Zygadło. Zapamiętajmy te nazwiska, niektóre dziewczyny już zdobywały nagrody i wyróżnienia na innych konkursach i występowały w TV.
Podczas ich występu poszłam trochę dalej od sceny by popatrzeć na reakcje szczecinian. Ludzie klaskali, śpiewali, a nawet tańczyli. Tak się cieszę, że Ireny Jarockiej piosenki dają ludziom tyle radości. Irenko dziękuję.
Przyszedł czas na który powiem szczerze i bardzo czekałam i troszkę się obawiałam. Nie wiedziałam jak odbiorę na żywo recital Anny Żebrowskiej w repertuarze Ireny Jarockiej. Podeszłam bardzo blisko sceny by lepiej widzieć i słyszeć. Od pierwszego momentu Ania skradła moje serce i zresztą nie tylko moje :)
Przez cały koncert na stojąco świetnie się bawiłam i nawet "śpiewałam" te znane mi teksty. Ania mocno rozruszała liczną szczecińską publiczność. Było bardzo wzruszająco. Aniu dziękuję za recital i już czekam na płytę z Twoimi piosenkami.
Po koncercie przyszedł czas na pożegnania z organizatorami i gośćmi tego Zjazdu. Nasza rodzinka udała się do centrum Szczecina troszkę pozwiedzać.
Dziękujemy Rafałowi Podrazie i wszystkim Organizatorom za to, że mogliśmy tam być.
Dziękujemy p. Michałowi Sobolewskiemu za wspólne 3 dni rozmów o Irenie, za gadżety i wspólne zdjęcia.
Marioli Pryzwan i Sławkowi za kolejne spotkanie i oby szybko do zobaczenia już z nową książką o Irenie, która ma wyjść w listopadzie tego roku. Zapowiada się bardzo ciekawie.
Miło było spotkać także znajome twarze, które nas znają z koncertów Ireny.
Dziękuję Romanowi i Dawidowi za wspólne "koncertowanie" podczas tego weekendu.
Irenko Tobie dziękuję za to, że byłaś, jesteś i będziesz w moim sercu. Dalej bądż mym Aniołem i dodawaj mi sił.

11 lipca 2017 14:31 |

Antologia

Witam wszystkich. Czy juz wiadomo cos wiecej na temat kolejnej czesci Antologii z PR ''Irena Jarocka ktorej nie znacie''? Sklep PR milczy w tej sprawie...

9 lipca 2017 22:47 | juergen

Mlodzi spiewaja Jarocka! II Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2017. Finał.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-1.jpg

Julia Chmielarska piosenką "Mój słodki Charlie" wygrywa II Zjazd Młodych Gwiazd! Gratulujemy;-)

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-2.jpg

Finalistki konkursu "Mlodzi spiewaja Jarocka"
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-3.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-4.jpg

Najmłodsza uczestniczka konkursu Amelia Kurantowicz
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-5.jpg

Zlola dziesiatka walczyla w konkursie o Nagrodę im. Heleny Majdaniec
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-6.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-7.jpg

Kryształowy Kamerton ZAKR-u przyznany dla Oliwia Skóra uczennicy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, na zdjeciu z Krzysztofem Dzikowskim


W Jury zasiadl min. pierwszy od prawej, znany autor tekstow pan Krzysztof Dzikowski, ktorego piosenki spiewala cala Polska
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-8.jpg

Pomyslodawca i organizator Zjazdu Mlodych Gwiazd w Szczecinie - Mlodzi spiewaja Jarocka, dziennikarz i autor Rafal Podraza (pierwszy z prawej)
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-konkurs-9.jpg

7 lipca 2017 19:07 | juergen

Mlodzi spiewaja Jarocka! II Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2017. Dzisiaj: szczecinska promocja ksiazki "Wymyslilam Cie. Irena Jarocka we wspomnieniach".

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-promocja-ksiazki-1.jpg

Na zdjeciach: redaktor Maria Szablowska, autorka ksiazki Mariola Pryzwan, maz Naszej Ireny Michal Sobolewskihttp://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-promocja-ksiazki-2.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-promocja-ksiazki-3.jpg

7 lipca 2017 17:54 | Piotr

II Zjazd Młodych Gwiazd rozpoczął się w Szczecinie

Polska piosenka z lat 70 i 80 XX wieku jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Tworzone wtedy utwory wciąż zachwycają swoją formą i treścią. Zjazd Młodych Gwiazd przywołuje tamtą tradycję i młodzi piosenkarze śpiewają wielkie przeboje. W tym roku Ireny Jarockiej.
[radioszczecin.pl]
[radioszczecin.pl]

7 lipca 2017 12:56 | juergen

Mlodzi spiewaja Jarocka! II Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2017- live w TVP

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka.jpg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2016/KG/Mlodzi-spiewaja-Jarocka-reklamaTV.jpg

4 lipca 2017 16:56 | TVP Rozrywka

II Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2017

Na żywo w TVP Rozrywka! "Zjazd Młodych Gwiazd" to kontynuacja ubiegłorocznego pomysłu. "Złota Dziesiątka" walczy w konkursie o Nagrodę im. Heleny Majdaniec. O godz. 17.30 zapraszamy na konkurs młodych, natomiast o godz. 19.00 rozmowa Marii Szabłowskiej z Andrzejem Kuryłłą. Warto zaznaczyć, że w konkursie mogą wystąpić jedynie laureaci festiwali międzynarodowych i ogólnopolskich. W tym roku młodzi zmierzą się z repertuarem Motyla Polskiej Piosenki - Ireny Jarockiej. Któż z nas nie zna takich przebojów jak "Nie wrócą te lata", "Gondolierzy znad Wisły", "Odpływają kawiarenki"? Niewątpliwie Jarocka była jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Warto więc Jej repertuar ocalać od zapomnienia. "Polska młodzież, śpiewa polskie piosenki" to hasło w zalewie anglojęzycznego nazewnictwa, jest bardzo potrzebne. Szczecin, to kolebka polskiego bigbitu. To tutaj swoje kariery zaczynali: Niemen, Sobczyk, Frąckowiak, Majdaniec i wielu innych. Trzeba o tym przypominać, tak samo jak o tym, że polska piosenka może mieć piękną melodię i znakomity tekst. Zjazd Młodych Gwiazd, to nie konkurs jednodniowy. Starannie dobrane jury ma pomóc adeptom sztuki wokalnej. I tak się dzieje Wiktoria Tracz, zeszłoroczna laureatka konkursu, nagrała już premierową piosenkę do tekstu Krzysztofa Dzikowskiego, Julia Chmielarska z piosenką Jerzego Petersburskiego Jr. wystąpiła w krajowych preselekcjach konkursu Eurowizji Junior 2016. Laureatka Grand Prix - Julia Trojanowska także nie zasypia gruszek w popiele, obecnie szykuje autorski materiał na płytę. Piosenki specjalnie dla niej napisali: Jerzy Petersburski Jr., Krystyna Piotrowska i Rafał Podraza. - Zadaniem Jury - mówi Maria Szabłowska - jest pomagać. Uważam, że Zjazd Młodych Gwiazd ma bardzo udany zestaw. Każdy z nas, na swoim polu, może pomóc. Krzysiek, Jurek, Krystyna czy Rafał napiszą piosenki, a ja czy Dorota - pokażemy je słuchaczom dzięki radiu.

30 czerwca 2017 20:19 | halina

dzisiaj dowiedziałam sie, że Andrzej Ellman nie żyje. Napisał dla Irenki pięknych parę piosenek.

30 czerwca 2017 15:09 | Fundacja IJ

Polska Młodzież Śpiewa Polskie Piosenki