Intencją Księgi Gości jest wyrażenie szacunku dla Ireny Jarockiej, upamiętnienie zarówno jej dorobku artystycznego jak i osobowości artystki. Osoby pragnące zamieścić swoje wspomnienia związane z artystką, wypowiedzieć się na temat portalu lub wyrazić szacunek dla Ireny Jarockiej za całokształt jej dorobku, prosimy o przesłanie tekstu na: Jarocka@gmail.com.

Uzupełniamy stale materiały z życia Ireny na portalu IrenaJarocka.pl.
Brakujące materiały lub korekty prosimy o przesyłanie na Jarocka@gmail.com

20 października 2020 19:01 | juergen

Imieninowo... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-Gdansk-Marina-15-08-2008-1.jpeg

Z dawnych, z uśmiechem wspomnień czasów...................... ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-Gdansk-Marina-15-08-2008-2.jpeg

20 października 2020 12:50 | ULA G.

Imieninowo

20 października nasza Gwiazda - IRENA obchodziła swoje imieniny.

W oparciu o "Małą księgę imion" oraz inne dostępne materiały, sprawdziłam, skąd wywodzi się to imię i jakimi cechami charakteryzują się osoby, które je noszą.

IRENA - imię pochodzenia greckiego. EJRENE po grecku znaczy pokój, przymierze. Imię to pasuje do kobiety, która niesie pokój i bardzo go sobie ceni. Prawdopodobne jest także pochodzenie imienia od nazwy greckiej bogini IRIS, posłanki Zeusa. Wyobrażano ją, jako kobietę ze skrzydłami w barwach tęczy.

IRENA to kobieta pogodna, pełna wewnętrznego ciepła, zawsze optymistycznie patrząca w przyszłość. Zazwyczaj jest wyjątkowo urodziwa, zadbana, świetnie ubrana i urocza. Irena, dodatkowo, jest bardzo towarzyska, ciekawa świata i otwarta. Ma dużą swobodę w towarzystwie, lubi mówić i być słuchana, kocha taniec, muzykę, dobre kino i literaturę. Dzięki swojej elokwencji, wyobraźni i oryginalnej osobowości, świetnie sprawdza się w roli artystki lub pisarki. Jest wrażliwa, pomocna, obdarzona dobrym sercem.
Cechuje ją wyrozumiałość i otwartość. Posiada zwykle szczytne idee, którym pozostaje wierna. Nieraz buja w obłokach marząc o dalekich egzotycznych podróżach. Zawsze ma głowę pełną pomysłów, jest wesoła, uśmiechnięta i lubi się bawić. Jej dewizą jest "nie szkodzić innym".

Czyż ten opis nie pasuje idealnie do Naszej IRENKI? Oceńcie sami. Serdecznie pozdrawiam bliskich i wszystkich fanów dzisiejszej solenizantki.

20 października 2020 09:20 | Danusia I

Dzień Imienin Ireny

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Fan-pocztowka-20-10-2020-1.jpg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Fan-pocztowka-20-10-2020-2.jpg

19 października 2020 22:14 | Jozek Paryz

Pan Przoniak mieszkał kilka ulic, w sąsiedztwie w 16-tej dzielnicy. Spotykałem go, uroczy, bezpośredni..
Ucieszył sie jak przy pierwszym spotkaniu W sklepie spytałem po francusku czy jest wspaniałym aktorem z Polski.
Potem zawsze serdecznie pozdrawialismy sie.
Wielka szkoda.
Pozdrawiam.
J

19 października 2020 19:38 | juergen

Wojciech Pszoniak (*)

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Motylem-jestem-czyli-romans-40latka-Irena-i-Wojciech-Pszoniak.jpeg

Z dawnych szczęśliwych kolorowych czasów....... kadry z filmu "Motylem jestem, czyli romans 40-latka", Irena i wspaniały aktor pan Wojciech Pszoniak(✝︎)

"... pięć nocy nie spałem..." ☺︎ kto z nas tego nie pamięta...

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Motylem-jestem-czyli-romans-40latka-Irena-i-Wojciech-Pszoniak-i-Andrzej-Kopiczynski.jpeg

18 października 2020 15:05 | Jozek Paryz

Juergen,
Z wielka przyjemnością przeczytałem Twój bardzo ładny tekst.
Znam to miejsce. Zawsze gdy jestem w Warszawie zanoszę Irenie kwiaty i zapalam znicz.
Kiedyś rownież flagę francuska ale długo tam jakoś nie pobyła........
Ośmieliłem sie napisać uwagę o grobach sąsiednich bo wyobraziłem sobie grób moich Rodziców oklejony zdjęciami innych osób.
Każdy ma prawo do swoich odczuć....
Byłem zaskoczony reakcja jakiegoś faceta. Teksty pełne agresywnej litości.
Nasuwa sie odrazu dygresja.....gdzie sie podziali ci WSPANIALI ludzie, których tu przedtem spotykałem???
To była urocza Irenkowa Rodzina. Zaglądałem tu często zeby mieć z Nimi kontakt.
Szkoda
Dziekuje Ci za wszystkie wspomnienia o Irenie, zdjecia, których pewnie nikt przedtem nie widział.
Jestes prawdziwa kopalniawiedzy o Naszej Irenie ( a propos- Jej piosenki towarzysza mi podczas dluuugich podróży)
Pozdrawiam z pięknego jesiennego Paryza.
Jozek

18 października 2020 13:43 | juergen

Powązki i koniecznie kierunek ➔ Katakumby...

Dawno, za moich jeszcze warszawskich czasów, chodziło sie na Powązki przy ładnej pogodzie na spacer, nie tylko od święta Wszystkich Świętych. Zawsze byli tez turyści, wycieczkowicze, ale ci, jak również normalni spacerowicze pomijali przy tych wypadach Katakumby, były one trochę zaniedbane w jakimś sensie tez można powiedzieć nie takie ciekawe dla oka. Nikt tam nie wchodził, wystarczyło przeważnie tylko krotkie spojrzenie z zewnątrz, z alejki przebiegającej wzdłuż Katakumb. Ja tam bylem w tamtych latach tez tylko raz, moze nawet trochę przypadkiem, byla to dla mnie nowość, nigdy wcześniej takiego miejsca nie widziałem, fascynowała mnie ta prosta, ogromna, dostojna, wyjątkowa i nieznana mi architektura tych Katakumb. Bylo to opuszczone i niezadbane miejsce, takie jakieś ogólnie nijakie, chociaż ja widziałem w nich to ukryte piękno, na pewno cos wyjątkowego, czego nie ma w każdym mieście, ale stały puste i opuszczone.
W czasie wojny były również i Katakumby zniszczone, później odbudowane, uratowane plyty grobowe wmurowano, dobrze, ze chociaż cześć z nich ocalała. Nie każda tam płyta to grob, ale to jest dzisiaj nieważne, dobrze, ze w ogóle sa.
To pusto i głucho, ta jakaś anonimowosc tego miejsca doczekały sie zmiany. Kiedy po śmierci Czesława Niemena, prochy wielkiego artysty tam za jedna z płyt na zawsze zamieszkały, zaczął sie nowy rozdział w istnieniu tego miejsca, zaczęto sobie w ogóle przypominać o Katakumbach. Jego fani zadbali o to miejsce, optycznie, wizualnie podkreślali to im teraz bliskie miejsce plakatami, zdjęciami, naturalnie pojawiły sie kwiaty, znicze i inne pamiątki. Odwiedzający Powązki turyści tez chcieli teraz dotrzeć na grob Niemena i od tego sie zaczęło.
Kiedy po odejściu Naszej Ireny i Jej urna zamieszkała właśnie w Katakumbach, nawet całkiem niedaleko od Jej znanego kolegi, zapaliło sie tam kolejne światło, otworzył sie wtedy juz na dobre ten kolejny rozdział w Katakumbach. Przez obecność tam teraz Ireny to miejsce zaczęło budzić sie jakby z jakiegoś długiego snu, po czym natychmiast rozjaśniło sie, nabrało tez jakiegoś nowego koloru, do tych Katakumb zawitało jakieś nowe inne zycie, albo jak kto woli, to miejsce powróciło do życia, obojętnie jak to moze zabrzmi u niektórych czytających, ale tak jest to tez naprawdę odbierane.
To zapomniane i nieodwiedzane a dla wielu tez nawet nieznane miejsce -Katakumby na Powązkach- jest teraz tak popularne, tak znane, odwiedzają je wszyscy. To właśnie głównie za sprawa ich nowych mieszkańców Jarockiej↔︎Niemena, sa punktem na planie przewodników wycieczek po Powązkach i to nie tylko z daleka, teraz sie wchodzi do Katakumb, przystaje tam dłużej, ogląda.
Te wszystkie anonimowe w pewnym sensie często bardzo lub w ogóle nieczytelne tablice np. w pobliżu grobu Ireny, nagle zabarwiły sie, sa przy okazji tez zauważalne, patrzy sie na nie oglądając właśnie umieszczone tam tez zdjęcia Ireny, czy inne symbole Jej uwielbiania, rozpoznawalne dla Jej kariery, przez palace sie tam rożne znicze, żywe i inne kwiaty, wiązanki. Te stare tablice grobowe tam "odżyły", zostały w jakimś sensie odkurzone od zapomnienia, obojętne co za nimi tam jest czy nie ma, one zostały przywołane do ponownego istnienia.
Tak jak kiedys Irena wychodząc na scene, rozkładała ramiona na przywitanie, bo chciała przez ten gest objąć ze sceny wszystkich Ja witających, przybyłych na Jej koncert fanów i sympatyków Jej piosenki, tak teraz "przytulila" do siebie tych wokół Jej grobu, czy tez tych odwiedzających teraz i stojących przed Jej grobem, wpatrzonych w Jej zdjęcia.
Pomimo, ze jest tam teraz kilka innych znanych postaci, nazwisk, to jak sam mialem juz okazje kilkakrotnie zauważyć, to odwiedziny np. grupowe koncza sie właśnie przy grobie Ireny, odwiedzający Katakumby wychodzą z nich kierując sie do miejsca pomnika Jerzego Waldorfa. Z tej tez alejki przy grobie Jerzego Waldorfa, inni niezorientowani, bez planu, widza tez to miejsce przy grobie Ireny i przyciągnieci tamtejsza dekoracja, światelkami, wchodza dopiero wtedy do Katakumb, sa zdziwieni tym przypadkowym odkryciem, później ida dalej w strone Cz. Niemena.
To właśnie dopiero teraz Jozek, tych przez Ciebie przywołanych Starych, porzuconych i zapomnianych, tam sie zauważa, na pewno szanuje, i jest to bardzo dalekie od profanowania, czy bez zachowania pewnej etyki jak napisałeś. Wręcz przeciwnie.
Dodam tez, ze żeliwna lawke przy grobie Ireny (i Cz. Niemena tez), która zasłania więcej jak dwie najniżej położone tablice grobowe, postawił Zarząd Cmentarza Powązki.
Miejsca w Katakumbach sa do wykupienia, niektóre juz wykupione, niektóre maja juz nawet tablice mimo, ze ich właściciele jeszcze zyja. Na pewno zachowa sie jak najwiecej tych bardzo starych płyt grobowych, nawet bez potomków i nieopłaconych, bo to należy tez tej kultury tych Katakumb i ich swoistego uroku.
Jozek zapewniam Cie, ze tam trzeba w tym miejscu byc, pobyc a otworzy sie inne, pozytywne spojrzenie, na pewno odlegle od Twojego wpisu czy negatywnej myśli.
Pozdrawiam


Smutne zdjęcie, pożegnanie Katarzyny Sobczyk, zdjecie zrobione 5.08.2010, na Powązkach przy Katakumbach, w pobliżu grobu Czesława Niemena. Na zdjęciu Irena z Elżbieta Igras.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pogrzeb-Katarzyny-Sobczyk-Powazki-Irena-i-Elzbieta-Igras-05-08-2010.jpeg

18 października 2020 12:45 | Jozek

Ile w tym art agresji....
Dlaczego tyle jadu?
Jest widać nie do końca zadowolony z życia.
Szkoda. Po co sie tak wściekać o nic?
Może lepiej wyładować te złość uprawiając jakiś sport?
Robienie burzy w szklance wody w tym miejscu poświęconym pamięci NASZEJ IRENY jest karygodne.
Zycze panu spokoju ducha, opanowania agresji.

Pozdrawiam wszystkich.

Panie Michale prosze wybaczyć te niepotrzebna pyskowke

18 października 2020 10:35 | Art z Wro

Panie etyczny tylko tak dla pana wiadomości podam, że prawie połowa pochowanych obecnie w swoich grobach leży na innych grobach.... zlikwidowanych z różnych powodów...itp
Resztę panskich wywodów pominę z litości.

18 października 2020 05:00 | Jozek

Moje Zarzuty IDIOTYCZNE..... kulturalnie powiedziane drogi panie. Art

Przypomniała mi się niedawna rozmowa z uroczym małżeństwem które udziela się bardzo w mojej parafii.
Opowiadałem im o Zniczach na naszych polskich cmentarzach w dniu wszystkich świętych , pokazywałem zdjęcia które bardzo się podobały ale niestety tutaj jest to niedopuszczalne. Natomiast jest bardzo ładny zwyczaj,- skauci z tutejszych szkół oczyszczają wszystkie groby zapomniane, opuszczone i w ten sposób oddają cześć dawnym mieszkańcom tego miasta.
Piękny humanistyczny gest młodzieży.
Bardzo podoba mi się ten zwyczaj i zaniosę kilka kwiatków.
I na pewno NA PEWNO!!!!! nie uważam że jest to idiotyczne.
Na tym skończei również i nie będę rozwijał dalej tego tematu.
Nie należy nikogo drażnić! Ani narażać sie na wrzaski!
Pozdrawiam wszystkich z wielkim szacunkiem. Józek

Papa panie art........

18 października 2020 03:43 | Jozek Paryz

Szacunek dla tych, którzy odeszli w zapomnienie

Jak zwykle odpowiedz kulturalna, taktowna i..... taka jakiej sie spodziewałem.
Tych właśnie gromów. Od .......
Nic dodać, nic ująć .....
Nie szanujemy Starych, porzuconych, zapomnianych - Po co?
Co za idiotyzm....prawda?
Szkoda.
Rożne wartości miewamy.
Szanujmy wspomnienia i porzucone, BEZBRONNE groby.
Zapalmy Im ognie w Ich święto.
Tu niestety niema tego romantycznego zwyczaju
Pozdrawiam
J


POZDRAWIAM.
J

17 października 2020 21:06 | Art z Wro

Powązki...

najbardziej etyczne wobec tego byłoby aby pod miejscem pochówku Ireny Jarockiej była postawiona drabinka, po której odwiedzający wspinaliby się aby wpiąć swój gadżet wdzięczności za to, że Irena była wśród nas.
Do momentu pochowania w tej wysokiej kwaterze prochów Ireny wszystkie poniższe były zapomniane, i nawet zabłąkany przysłowiowy pies tam nie zaglądał od dziesięcioleci...Dlatego stawianie takich zarzutów, że jakoby odwiedzający zachowują się nieetycznie jest tak idiotyczne...i zwyczajnie nie na miejscu, że na tym zakończę i nie rozwinę tego co chciałem napisać.
papa

15 października 2020 04:00 | Jozek Paryz

Piekny reportaz, wzdruszajaca pamięć Naszej Ireny.
Piękna dekoracja ale.....
Czy jest delikatne wieszanie zdjeć Ireny na grobach innych osob?
Nie liczenie sie z ich obecnością graniczy z profanowanie’ ich pamięci.
Kwiaty owszem. Zawsze są wszędzie miłe widziane.
Prosze nie brać mnie za malkontenta. Uważam jednak, ze obowiązuje pewna etyka.
Znając Irenę jestem przekonany, ze byłaby mojego zdania. Była osoba bardzo delikatna, taktowna.
Naraziłem sie na fale oburzenia niektórych............
Pozdrawiam serdecznie Pana Michała i Rodzine Ireny

13 października 2020 20:41 |

Jak trafić do katakumby Ireny Jarockiej?

Powązki Warszawa, ul. Powązkowska, od Bramy św. Honoraty, po prawej stronie od Kościoła pw. św. Karola Boromeusza, Katakumby na Starym Cmentarzu. Katakumba Ireny Jarockiej jest w prostej lini za Kościołem pw. św. Karola Boromeusza.


13 października 2020 10:35 | juergen

Na Powązkach........................................ u Ireny ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-1.jpeg

Kiedy w Niemczech szykowano sie do świętowania 30-tej rocznicy polaczenia Niemiec, ja cieszyłem sie na odwiedziny u Ireny na Powązkach. Warszawa w sobotę przed tygodniem witała od samego rana pięknym słońcem, błękitnym niebem i temperaturami idealnymi na krotkie spodnie. Wizyta na Powązkach to taki jeden z ważnych kulturalnych punktów na liście odwiedzających Warszawe turystów. Myślałem, ze w tym trudnym pandemicznym i kwarantannowym czasie będzie na Powązkach pusto, ale było zupełnie inaczej, sporo ludzi. Dobrze więc, że wybrałem sie na Powązki zaraz po śniadaniu, bo mialem chwilę czasu, żeby przy okazji zrobić tam też mały jesienny porządek i nie przeszkadzać później spacerowiczom. Zaraz później miejsce przy grobie Ireny było juz przez caly tam moj spędzony czas bardzo często odwiedzane, zarówno przez pojedyncze osoby, pary i cale grupy wycieczkowiczów, tak samo było tez w niedzielę. Mnie osobiście cieszy to bardzo a nawet wpadam w zdumienie, kiedy widze z jakim nieraz respektem ludzie odwiedzający grób Ireny reagują stając tam dłużej, żegnając sie, albo specjalnie zdejmując nakrycie głowy, spoglądając w gore do miejsca, gdzie za płytą umieszczona jest Jej urna... Przyglądając sie często nawet uważnie miejscu przy grobie, wpatrują sie w pozostawione tam zdjęcia Ireny, komentuja głośniej, szeptem, albo tylko milczą ...
"... zobacz, mama ma tę plyte!" - spoglądając na zdjęcie okładki plyty "Gondolierzy znad Wisły", jakaś młoda dziewczyna gloso to powiedziała prawdopodobnie do swojej siostry, która odchodzila jeszcze od grobu Czesława Niemena.
To wszystko bardzo cieszy fańskie serce, odrywa tez trochę od tych smutnych myśli, które no cóż, nadal towarzyszyły przy tych rzadkich tam moich odwiedzinach.
Ponizej, kilka zdjęć dla tych co mają daleko, którzy nie mogą odwiedzić tego miejsca Ireny.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-2.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-3.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-4.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-5.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-6.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-7.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-8.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-9.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-10.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-11.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Powazki-03-10-2020-12.jpeg


Jeszcze na koniec, złodziejom okradającym to miejsce przy grobie Ireny, niech im poobcina łapy!!!

11 października 2020 19:20 | Kasia

Juergen, bardzo dziękuję za Twoje wpisy. Są zawsze obszerne, dokładne, bogate w daty, ciekawostki około-Irenkowe :)
I za to, że dzielisz się materiałami fotograficznymi. Można, niejako, przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz, do tamtych dni.

10 października 2020 18:32 | juergen

55 lat temu................................ telewizyjny debiut Ireny ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-5.jpeg

Po pierwszych występach w gdańskich klubach studenckich Żak i Rudy Kot, po sukcesie w eliminacjach Gdańskiej Rozgłośni Radiowej, kiedy to została słuchaczka Gdańskiego Studia Piosenki w klasie Jacka Ujazdowskiego, przyszedł czas na debiut na czarnym ekranie. W niedzielny wieczór 10 października 1965 pojawiła sie po raz pierwszy na ekranie telewizyjnym młodziutka dziewiętnastoletnia dziewczyna - Irena Jarocka. Byl to program TV Gdansk "Wiosenny spacer" transmitowany na cala Polske. Wystąpiła tam Irena wraz z innymi studentami Gdańskiego Studia Piosenki, zaśpiewała cztery utwory, piosenki kompozytorów z Wybrzeża min. Jerzego Hajduna i Henryka Jabłońskiego.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-1.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-6.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-11.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-8.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-7.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-9.jpeg
A to telewizyjne ujecie i jeszcze kilka innych, sfotografował z telewizyjnego ekranu najprawdopodobniej ktorys z braci Naszej Ireny. W końcu było to premierowe i niezwykle wydarzenie nie tylko dla samej Ireny, ale również dla celej rodziny i bliskich.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/wycinki-Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-2.jpeg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/wycinki-Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-3.jpeg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-10.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/wycinki-Pierwszy-raz-w-TV-program-Wiosenny-spacer-10-10-1965-1.jpeg

7 października 2020 16:15 | Jozek Paryz

Piekne zdjecia. To o zachodzie slonca wyjatkowe, bravo !
Pozdrawiam serdecznie.
J

6 października 2020 18:30 | Danusia I

Ławeczka Ireny

Rok temu, 05.10.2019, odsłonięto ławeczkę Ireny Jarockiej na Nabrzeżu Narutowicza przy Operze Nova w Bydgoszczy
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pomnik-w-Bydgoszczy-o-zachodzie-slonca.jpg http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Pomnik-w-Bydgoszczy-KG-06-10-2020.jpg

30 września 2020 17:25 | juergen

Pod dachami Paryża.................................. 50 lat temu ♡

We wrześniu 1970 we Francji, wyszła na rynek druga płytka Ireny, singiel Tant que la barque va / Et ce sera moi.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/SP-Tant-que-la-barque-va-okladka-przod.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/SP-Tant-que-la-barque-va-plyta-A.jpeg http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/SP-Tant-que-la-barque-va-plyta-B.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-Paryz-1968-w-chustce-kolorowe.jpeg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-o-Paryzu-cytat-21.jpeg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-Paryz-1968-przy-wejsciu-do metra.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-Paryz-1968-portret.jpeg

29 września 2020 22:46 |

Las Ireny Jarockiej – upamiętnijmy wybitną polską piosenkarkę

Las Ireny Jarockiej – upamiętnijmy wybitną polską piosenkarkę PROSIMY PODPISZ APEL (KLIKNIJ LINK ...

Posted by Fundacja Ireny Jarockiej on Saturday, September 19, 2020

24 września 2020 19:42 | juergen

Irena Jarocka the best "Witajcie w moim świecie" - LP premiera 30.10.2020 - wydawca MTJ

Wydanie winylowe CD Irena Jarocka the best "Witajcie w moim świecie" z 2019, dopasowane do pojemności LP - 12-cie piosenek, będzie w sprzedaży od 30 października.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/LP-Witajcie-w-moim-swiecie-okladka-przod-wydawca-MTJ.jpg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/LP-Witajcie-w-moim-swiecie-okladka-tyl-wydawca-MTJ.jpg

22 września 2020 20:46 |

Nehrebecka wie co mówi.
Nie będzie żadnego nadawania imienia laskowi bo tam za kilka lat żadnego lasku nie będzie. Deweloperzy rządzą w Warszawie i mają się doskonale z Trzaskowskim. Jeszcze lepiej niż z poprzedniczką.

22 września 2020 20:04 | Klaudyna

Upamiętnienie Ireny

Drogi Panie Michale, Szanowni Fani,
podpisałam właśnie apel w sprawie nadania imienia Ireny Lasowi Miejskiemu - to piękna inicjatywa i mam nadzieję, że w końcu uda się uzyskać pozytywną opinię radnych. Wysłałam link do znajomych z prośbą o udostępnienie.
Jednocześnie uważam - nawiązując do wcześniejszej tutaj dyskusji - że umieszczanie wizerunku kochanej osoby na drodze, na ziemi, jest fatalnym pomysłem na upamiętnienie. Mural na ścianie - być może, ale na pewno nie obraz na ziemi, po którym ludzie chodzą butami, prowadzają psy itd. Nigdy.
Ale las - coś pięknego, od razu przypominają mi się leśne sceny z Ireną i Czterdziestolatkiem z filmu "Motylem jestem...".
Panie Michale, Pańska determinacja o to, by przypominać o Irence i upamiętniać ją w godny sposób budzi mój wielki podziw - dzięki temu potomni o Niej nie zapomną, nawet wtedy, gdy nas już nie będzie.
Życzę dużo siły, proszę się nie poddawać! Irenka z Góry pomoże.

20 września 2020 20:59 |

Powiedzmy stop: kłamstwom Anny Nehrebeckiej


20 września 2020 12:07 | Jakub

Piękny widok - raz jeszcze.

Podobno ktoś posiadał nagranie spektaklu z Ireną Jarocką. Czy to prawda, czy jest szansa, aby to kiedyś zobaczyć ?

20 września 2020 00:33 |

Las Ireny Jarockiej

Las Ireny Jarockiej – upamiętnijmy wybitną polską piosenkarkę
PROSIMY PODPISZ APEL (KLIKNIJ LINK PONIŻEJ)

[naszademokracja.pl]

17 września 2020 16:03 | Daniela

odp Sława.

Był to 1974 w Teatrze TV w sztuce "Popiół i diament" śpiewała dwie piosenki 'Rozszumiały się wierzby płaczące " oraz "Chryzantemy złociste".

17 września 2020 14:58 |

Tytuł filmu

Witam serdecznie, mam pytanie czy ktoś zna może tytuł filmu w którym Irena śpiewa piosenki:Chryzantemy złociste i Rozszumiały się wierzby płaczące? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam z Paryża Sława

10 września 2020 21:57 | juergen

20 lat temu.......................................... Nowy Teatr Polski w Washingtonie

Dokladnie przed 20-tu laty 9.09.2000, miała miejsce premiera sceniczna sztuki Sławomira Mrożka „Piękny widok” (A beautiful view) w Nowym Teatrze Polskim w Waszyngtonie. Irena zagrała w tym spektaklu jedną z dwóch głównych ról obok Wiesława Małachowskiego. Przez trzy dni można bylo ten spektakl reżyserowany przez Sylvie Daneel zobaczyć.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-1.jpeg
Z Wiesławem Małachowskim

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-plakat-1.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-cytat-8.jpeg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-2.jpeg
Z Wiesławem Małachowskim

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-cytat-9.jpeg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-3.jpeg
Z całą ekipą po spektaklu

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-cytat-10.jpeg
http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-4.jpeg
Z Wiesławem Małachowskim

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-cytat-11.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Teatr-Polski-Washington-sztuka-Piekny-widok-recenzja.jpeg

7 września 2020 19:56 | juergen

Opole i Kawiarenki...

Niepotrzebnie zrobiono tyle szumu i tak trąbiono wszędzie o nowoczesnej technologii, która bedzie specjalnie wykorzystana w koncercie, gdzie zaprezentują sie duety z odeszlymi juz na zawsze artystami.
Bardzo sie na to nastawilem, myslalem nawet, ze na kilka chwil „pojawi sie" Irena na scenie, tak jak zrobiono to w przypadku np. Michaela Jacksona czy Whitney Houston (w planie sa i pracuje sie nad calymi koncertami, tych odeszlych gwiazd, technologia pozwala na to).
Gdzie ta nowoczesna technologia była wykorzystana w Opolu przy wyjściu Kawiarenek… (?), tam nic nie bylo, chyba, ze wykorzystano to tylko przy zapowiedzi „Kawiarenek" przez konferansjera, kiedy to na ekranie w oknie pojawiła sie śpiewająca Halina Frackowiak, ale to raczej wpadka i przyklad nieprofesjonalnosci i bylejakosci!
No i ten wyczekiwany przez nas wystep...
Bylem bardzo pozytywnie nastawiony na ten duetowy wystep p.Wyszkoni z Nasza Ireną, cos mi mowilo, ze bedzie pieknie, ze cos sie wydarzy dla mnie i dla wszystkich innych, tego festiwalowego wieczoru. Dlatego tez postanowilem zarekomendowac ten wystep, zrobilem ten ponizszy plakat, towarzyszylo mi pozytywne uczucie.
Moze za wiele sobie zyczylem i obiecywalem, bo… nie odplynolem, nie bylo wzruszen, nie bylo tak jak kiedys - wszyscy odplyneli z Kawiarenkami spiewanymi przez Irene na opolskiej scenie, co zreszta przypomniano zapowiadajac ten wystep i piosenke.
Bylem tez od poczatku wystepu zbyt zajety szukaniem tych Kawiarenek Ireny w tych spiewanych przez p.Wyszkoni. Te zaspiewane tam Kawiarenki bardziej przypominaly jakies pierwsze podejscie do tej piosenki, pierwsze proby i na tym stanelo, nie rozwinelo sie to do tych magicznych Kawiarenek co nucila kiedys cala Polska, które nie schodziły z List Przebojów, z anteny radiowej, które były hitem fonograficznym… . Zabraklo tego “poprawnie” zaspiewanego magicznego slowa k a w i a r e n k i, ale zaspiewanego tak, zeby to byly TE Kawiarenki a nie jakies tam przypadkowe. To juz by nawet wystarczylo, zeby uratowac piosenke.
Pojawienie sie Ireny na ekranie tez nie poruszylo mnie az tak, bo bylem nadal zajęty tym, co jest nie tak, co tu nie pasuje, dlaczego jest mi ta interpretacja Kawiarenek tak obca, oddalona i obojętna. Jak dla mnie, to byly nijakie Kawiarenki a szkoda.
Panią Wyszkoni nie znalem i po raz pierwszy uslyszalem dopiero w tym koncercie. Ladny glos, urzekla mnie swoja optyczna delikatnoscia, lekkoscia, tym pastelowym wygladem, to mi bardzo pasowalo do Ireny. Tego wieczoru wygladala p.Wyszkoni swietnie, dlatego tez bardzo żałuje, ze wykonanie piosenki do mnie nie dotarlo, mnie ominelo. Na prawde szkoda ☹︎.

To ponizsze nagranie ma tez juz swoje lata, odeszla juz tez i jej duetowa wykonawczyni, ale na takie podbne duetowe chwile wlasnie czekalem….

➤ [www.youtube.com]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/zdjecie-z-clipu-Kawiarenek-2.jpeg

➤ [www.youtube.com]


7 września 2020 17:48 |

Kawiarenki - Irena Jarocka i Anna Wyszkoni

57. KFPP Opole, 05.08.2020
Oryginał: [www.youtube.com]


6 września 2020 16:07 | Art z Wro

Irena w Opolu...

Po tylu zapowiedziach w prasie, radio, telewizji o jakimś przygotowanym zupełnie wyjątkowym koncercie opolskim, w którym mają wystąpić "jak żywe".... na miarę możliwości 21 wieku i techniki jaką dysponuje TVP...hologramy Ireny Jarockiej, Kory i Zauchy w duetach z wykonawcami...to to co można było zobaczyć w telewizji wczoraj było dla mnie wielkim niedosytem.
A zapowiedz duetu Wyszkoni & Jarocka przez Kamela i tą drugą panienkę żenująco uboga.
I tyle w temacie.

Występ Anny Wyszkoni owszem mógł się podobać.


PS....
ale to już było....i chyba w bardziej okazałej wersji przed laty...

[www.youtube.com]

6 września 2020 11:50 | Monika

Opole 2020-Piekny występ Wyszkoni i naszej Ireny

5 września 2020 22:37 | juergen

Festiwal Opole.....................K a w i a r e n k i............................................. ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Festiwal-Opole-2020-1.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Festiwal-Opole-2020-2.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Festiwal-Opole-2020-3.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Festiwal-Opole-2020-4.jpeg

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Festiwal-Opole-2020-5.jpeg

30 sierpnia 2020 17:29 | juergen

Festiwal w Opolu..................... "Odpływają kawiarenki"........ czy będzie wzruszająco, czy będzie pięknie...?

Odpowiedź na to pytanie usłyszymy i zobaczymy juz w najbliższą sobotę 5.09.2020, bowiem w tym drugim dniu festiwalu, w koncercie "FESTIWAL, FESTIWALl!!! - NAJWIEKSZE OPOLSKIE PRZEBOJE", dzięki współczesnej technologii, Anna Wyszkoni zaśpiewa w duecie z Ireną Jarocką jeden z Jej największych przebojów, Piosenke Roku 1976 "Odpływają kawiarenki". Będzie to duet na odleglosc... duet-spotkanie dwóch generacji.
Po raz pierwszy zaśpiewała Irena Kawiarenki na Festiwalu w Opolu w 1976 w koncercie "XXX-lecia Polskich Nagrań", później w 1993 w koncercie "Mikrofon i ekran" w wykonywanej tam składance swoich przebojów.
Juz teraz ślemy pani Annie Wyszkoni jak najlepsze życzenia na ten sobotni festiwalowy wieczór, cieszymy sie i trzymamy kciuki za ten sympatyczny projekt ♡.

Ten sobotni występ "wyjście Kawiarenek" planowany jest na godz. ok. 21:30

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Festiwal-Opole-2020-plakat-7.jpeg

29 sierpnia 2020 11:31 | Zenek

Opole bez Ireny?

Podobnie jak poprzednicy, ciekaw jestem gdzie i z jakiego powodu przepadł projek
upamiętnienia Ireny przy okazji tegorocznego festiwalu ?
Czy ktoś z fundacji, czy też z osób zaangażowanych w jego realizację udzieli nam informacji
co się z nim stało ?
Nie jest to chyba tajemnica i informacja tylko dla wtajemniczonych?
Proszę o odpowiedź, bo z tego co wiem, sporo osob czekało na te wydarzenia, a tymczasem nastała cisza.
Pani Ania Wyszkoni zaśpiewa "Kawirenki" z naszą Ireną. Super, bo to wspaniała Osoba o dużym sercu
i dużej wrażliwości podobnie, jaką była nasza Irena.
Jednak to chyba zbyt mało jak na zapowiedziany wcześniej duży projekt, z dużą dozą wydarzeń.

26 sierpnia 2020 19:25 | Adam

Opole

Witam,
jest już przedstawiony pełen program opolskiego festiwalu i wszystkich imprez towarzyszących.
Wbrew dużo wcześniejszej informacji w księdze gości o powstającym programie, który miał być zrealizowany
już w ubiegłym roku ale został przeniesiony na bieżący, w tych zapowiedziach nie ma niczego,
co związane jest z naszą Ireną.
Czy ktoś może powiedzieć co się stało i dlaczego nie będzie niczego, do czego przygotowania rozpoczęto
już dwa lata temu? Z tego co się orientuję, w projekt ten włożono dużo pracy i miał być pokazany przy okazji
tegorocznego festiwalu. Tymczasem cisza. Nie ma żadnej informacji ani wyjaśnień co się z tym stało.

25 sierpnia 2020 21:48 | juergen

Pod dachami allegro.pl ............... Irena Jarocka "Il faut y croire"

50 lat minęło od premiery francuskiego singla Ireny "Il faut y croire / Tu me reviendras" a teraz chyba po raz pierwszy na aukcji allegro.pl ☺︎.

➤ [allegro.pl]

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/SP-Il-faut.y.croire-allegro-ogloszenie.jpeg21 sierpnia 2020 19:30 | juergen

Pod dachami Paryża.................................. 50 lat temu ♡

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Plakat-21-08-2020.jpeg

W lipcu 1970, przebywającą na stypendium w Paryżu Irena wyruszyła na pierwsze wielkie tournee po calej Francji.

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Plakat-Fontana-Irena-Paryz-1970.jpeg

To ten plakat Ireny zdobił w tamtym roku slupy ogłoszeń i miejsca koncertowe, byl dodatkiem do informacyjnych afiszów koncertowych

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-Paryz-1969-zdjecie-grupowe-z-Bruno-Coquatrix.jpg

Jedziemy w trasę - Irena z Bruno Coquatrix dyrektorem legendarnej Paryskiej Olimpii i koleżankami i kolegami ze szkółki piosenkarskiej Bruno Coquatrixa przy Paryskiej Olimpii

http://irenajarocka.pl/webdocs/image/2019/KG/Irena-Paryz-1970-przy-slupie-ogloszeniowym.jpeg

➤➤ [www.youtube.com]

[www.youtube.com]