Kwiecień 2007

29 kwietnia 2007 | Izabelin Studio- kolejne nagrania

 

Irena w ciągu trzydniowej sesji nagrała cztery piosenki: „Nie mijaj życie me”, czyli przepiękny utwór Seweryna Krajewskiego do słów Jacka Cygana, „Ty i ja”- muzyka również Seweryna Krajewskiego, a słowa Edyty Warszawskiej, „Małe rzeczy”- muzyka Pawła Sota i Adama Abramka, słowa również Edyta oraz nową, z amerykańskim feelingiem wersję „Odpłwają kawiarenki”. Następne nagrania w czerwcu.

 

27 kwietnia 2007 | Podpisanie kontraktu!

 

Irena Jarocka podpisała kontrakt z wydawnictwem Prószyński i Spółka na wydanie Jej autobiografii. Z ramienia wydawnictwa kontrakt podpisywał prezes- Artur Matys. Książka autobiograficzna Ireny ukaże się jesienią. Będzie to wywiad- rzeka przeprowadzony przez dziennikarkę- Magdalenę Walusiak.

 

26 kwietnia 2007 | Izabelin Studio- pierwsze nagrania

 

Dzisiaj odbyła się pierwsza sesja nagraniowa do nowej płyty Ireny. Był to niejako dzień rozgrzewki przed zapowiadającą się ciężką, kilkumiesięczną pracą. Do studia przyjechała z tekstem do piosenki Adama i Pawła- Edyta Warszawska. Co się okazało? Edyta jest fanką Ireny od... 30 lat, czyli od momentu, jak będąc małą dziewczynką dostała od swoich rodziców pierwszą płytę Ireny. Ta płyta nauczyła Edytę wrażliwości na muzykę, no i oczywiście na słowa... Napisać tekst dla Ireny Jarockiej to było największe marzenie Edyty. Hmmm... Ta płyta spełni jeszcze wiele marzeń, wielu ludzi... Edyta napisała Irenie tekst o  „Małych rzeczach”, które są wokół nas, wystarczy jes dostrzec i cieszyć się nimi... Następne nagrania w przyszłym tygodniu.

 

25 kwietnia 2007 | Ustroń

 

23 kwietnia 2007 | Próba w Zaiks-ie

 

Dzisiaj odbyła się próba w Zaiks-ie przed nagraniami do nowej płyty Ireny. Adam Abramek i Paweł Sot przywieźli Irenie ze Stanów świeżutki aranż do ich piosenki- przepięknej bossanovy, która nie ma jeszcze tytułu, ale... wkrótce go będzie miała. Adam zaproponował, żeby do tej piosenki tekst napisała młoda poetka- Edyta Warszawska.

 

19 kwietnia 2007 | Mosina k/Poznania
15 kwietnia 2007 | Wągrowiec, Dom Kultury