1973

Realizacja programu telewizyjnego „Irena Jarocka zaprasza” w reżyserii Janusza Rzeszewskiego. Program wylansował piosenkę „Kocha się raz” i został sprzedany do siedmiu europejskich telewizji. „Jak na tamte czasy był bardzo nowatorski. Sama go prowadziłam, a regułą było wówczas prowadzenie takiego wydarzenia przez konferansjera, który towarzyszył gwieździe programu. Całość została zrealizowana kamerą filmową, dzięki czemu można było uzyskać żywszy obraz. To też było wtedy novum”.

 

 

Teatr Wielki w Łodzi - program estradowo-telewizyjny

 

 

 

„Irena Jarocka zaprasza” wykorzystane zostało jako hasło przewodnie na duża trasę koncertową po Polsce. „Skompletowałam własny zespół, szybko pojawili się wokół mnie kompozytorzy i zaczęły powstawać piosenki na płytę”.

 

 

 

Występ na XI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „Śpiewam pod gołym niebem”, która zostaje warszawską piosenką roku.

 

 

Występ na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu z piosenką „Ballada o żołnierzu, któremu udało się powrócić”. Irena zdobywa dwie nagrody: Srebrny Pierścień oraz nagrodę ZBOWiD-u.

zobacz fragment występu

 

 

Występ poza konkursem z piosenką „Il faut y croire” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Irena zostaje Miss Obiektywu– nagroda przyznana przez festiwalowych fotoreporterów.

zobacz sesję zdjęciową na plaży

 

 

Występy we Francji w kabarecie „L’Etoile de Moscou”.

 

 

 

Występy w Sofii w Bułgarii, w programach dla tamtejszej telewizji.

 

 

 

Wiele koncertów po Polsce min. w klubie „Stodoła” w Warszawie, w Katowickim „Spodku” z okazji święta „Trybuny Robotniczej”.

 

 

 

Udział w programie muzycznym o Gdańsku kręconym przez telewizję NRD.

 

 

 

W Gdańsku powstaje pierwszy fan- club Ireny. Jego założycielem jest Paweł Wiliński.