1974

Premiera pierwszej płyty długogrającej „W cieniu dobrego drzewa”.

 

 

Irena reprezentanką firmy Pronit na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w konkursie o „Grand Prix de Disque”.

 

 

Występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w konkursie o „Grand Prix de Disque” z piosenkami „Wymyśliłam Cię” i „Słowo jedyne Ty”.

 
 

 

 

Irena zdobywa nagrodę publiczności, a piosenka „Wymyśliłam Cię” zdobywa tytuł Przeboju Festiwalu i nagrodę „Głosu Wybrzeża” za piosenkę roku.

 

 

Udział w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Irena na festiwalu w KołobrzeguIrena na festiwalu w Kołobrzegu

 

 

Koncert na Polskich Targach Estradowych w Łodzi. Wg statystyk Irena jest artystką, która rozdała najwięcej autografów podczas Targów.

 

 

 

Występ na International Pop Song Festival Bratislavska Lyra ’74, z piosenką `Śpiewam pod gołym niebem`

International Pop Song Festival Bratislavska Lyra ’74International Pop Song Festival Bratislavska Lyra ’74

 

 

 

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym w Słonecznym Brzegu, Bułgaria.

 

 

 

Udział w licznych programach telewizyjnych min. „Światowe przeboje po polsku”, „Samochód dla najlepszego”, „Dobry wieczór tu Łódź”, „Dla górników w rytmie na ¾”.

 

 

 

Występ w Teatrze Telewizji w sztuce „Popiół i diament” w reżyserii Zygmunta Hübnera, premiera sztuki 23 września 1974r. Irena zaśpiewała dwie niezapomniane melodie – “Rozszumiały się wierzby płaczące”, tekst Roman Ślęzak na melodię piosenki "Pożegnanie Słowianki" i “Chryzantemy złociste”, muzyka i tekst Zbigniew Maciejowski.

zobacz „Chryzantemy złociste”

zobacz „Rozszumiały się wierzby płaczące”

 

 

 

Występ na festiwalu piosenki radzieckiej w Zielonej Górze z programem światowych standardów.

 

 

 

Po wizycie w Polsce Rolfa Baiera, który przyjechał z zamiarem wylansowania na Zachodzie którejś z gwiazd naszej piosenki, następuje podpisanie kontraktu z zachodnioniemieckim oddziałem amerykańskiego koncernu Warner Brothers (WEA). Irena występuje w licznych programach radiowych i telewizyjnych w RFN. Niebawem nagrywa pod pseudonimem Irena Jarova dwa single dla Warner’a.

 

 

Disco był bardzo popularam niemieckim programem muzycznym  sieci ZDF od 1971 do 1982, w którym występowała czołówka światowa. Był nadawany w pierwsza sobotę każdego miesiąca o 19:30. 28 września, 44 lata temu w programie Disco Tip Talent wystąpiła Irena Jarocka.

 Zobacz video

 

 

Wydany w sierpniu album „W cieniu dobrego drzewa” pobił absolutny rekord sprzedaży - do końca roku sprzedało się prawie 100 tys. egzemplarzy.

 

 

Piosenka „Motylem jestem” zostaje ogłoszona Przebojem Roku w plebiscycie wszystkich rozgłośni i słuchaczy.