1977

Nagrania dla TV w Rostock’u i w Berlinie.

 

 

 

Udział w koncercie galowym z okazji „Tygodnia Kultury Polskiej we Francji”. Koncert odbył się w Teatrze Wielkim w Warszawie, a transmitowany był na żywo do Francji. Irena zaśpiewała w nim dwie piosenki występując wraz z Michel’em Legrand’em.

 

 

W Polsce i w Czechosłowacji odbyły się wspólne koncerty z grupą Karela Vágnera, Haną Zagorową i Petrem Rezkiem.

 

 

W plebiscycie redakcji „Zwierciadła” oraz programu TVP „Camerata” Irena uzyskuje tytuł Piosenkarki Roku.

 

 

 

Po podpisaniu kontraktu z niemiecką firmą Cristal (EMI/Electrola) wydanie singla „Morgenrot”. Na drugiej stronie znajduje się piosenka „Unser Zelt aus Stroh”. Firma Emi Cristal organizuje dużą trasę koncertową po największych miastach Niemiec promującą singiel.

 

 

Seria koncertów w Czechosłowacji dla polskich robotników.

 

 

 

Nagrania dla radia NRD w Berlinie.

 

 

 

Występ w programie telewizyjnym w  „Die Welt ist voll Musik - Folge 17: Polen" dla Telewizji Südwestrundfunk w Baden-Baden z Krzysztofem Krawczykiem i zespołem 2+1 oraz innych  programach telewizyjnych  w Pradze, Bratysławie, Hamburgu, Bremen, Koln.

 

 

Odbywa się seria wielkich koncertów w Polsce: Poznańska Wiosna Estradowa, Spodek w Katowicach - koncert z udziałem największych gwiazd polskiej piosenki i najwyższych władz  Polski, koncert inaugurujący „Olimpijski Alert Młodzieży”, recital w ramach „Pierwszych polonijnych spotkań z polską piosenką”,  „Elbląski Karnawał  Estradowy”.

 

 

 

Wyjazd do USA na trasę koncertową „Podwieczorku przy mikrofonie”.

 

 

 

W Plebiscycie Popularnośći  „Kuriera Polskiego" nagroda "Srebrny Gwóźdź Sezonu 1976”. To trzeci z kolei "Srebrny Gwóźdź".

 Srebrny Gwóźdź Sezonu 1976Kurier Polski 1976 czytaj

 

 

Piosenka „By coś zostało z tych dni” zajmuje drugie miejsce w plebiscycie na przebój roku.

 

 

 

Wydanie przez wytwórnię Wifon kasety „Złote Przeboje”.

 

 

 

Przyznanie  Złotej Płyty za longplay „Gondolierzy znad Wisły”.

 

 

Nagranie kolejnego longplay’a  „Wigilijne życzenia”. Płyta zawiera dwanaście współczesnych pastorałek napisanych specjalnie dla Ireny przez znanych czołowych kompozytorów.

 

 

Rozpoczęcie studiów… „rozpoczęłam studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej na Wydziale Pedagogicznym. Zajęcia odbywają się raz  w tygodniu, więc w każdy poniedziałek jeżdżę do Gdańska. Solfeż, harmonia, fortepian, gitara, dyrygowanie. Przedmiotów jest oczywiście znacznie więcej”.

 

 

 

Nagranie w Czechosłowacji dla firmy „Supraphon” płyty długogrającej pt. „Koncert”.  Na płycie znalazły się piosenki śpiewane w kilku językach.

 

 

Wydawnictwo „Tonpress” wydaje albumik zatytułowany „Piosenka spod welonu”.

 

 

Trasa koncertowa po Polsce z zespołem „Atlas”.

 

 

Udział w dwóch świątecznych programach  telewizyjnych -  „Samotnie kolędować źle” oraz  „Kolędy z różnych stron…”.

zobacz piosenkę „Jeszcze dzisiaj pamiętam”